WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2022 - wyścig - Bydgoszcz


Wielu z nas nie mogło się już doczekać kolejnej, bo już 13-tej edycji "Steru na Bydgoszcz", przygotowanej i zorganizowanej przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

 

 

A jeśli "Ster na Bydgoszcz" to oczywiście również jedna z jego największych atrakcji, czyli Wielki Wyścig Butelkowy.

 

Chciałbym przede wszystkim bardzo podziękować tym, którzy wsparli nasze działania.

Sponsorzy Wielkiego Wyścigu Butelkowego

 

 

IKEA Bydgoszcz

 

 

 

 

 

Przyjaciele Wielkiego Wyścigu Butelkowego

 

 

 

Ale zanim "rozpętało się piekło" na wodzie tradycyjnie odbyły się dodatkowe i równie zacięte konkursy: 

 

 

Chociaż zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo konkurencja też nieźle "odpaliła".

 

Firma Fale Loki Koki ufundowała dla wszystkich startujących uczestników zestawy kosmetyczne a Muzeum Mydła i Historii Brudu wyprodukowane specjalnie na tą okazję bydgoskie mydła. 
Zwycięzca Wielkiego Wyścigu Butelkowego zdobył Puchar Prezydenta Bydgoszczy oraz otrzymał gadżety ufundowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Drugie i trzecie miejsce zostało nagrodzone pakietami do Parku Rozrywki, które ufundował Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

 

Wszystkie startujące zespoły otrzymały też pamiątkowe dyplomy oraz nietypowe, bo recyklingowe puchary, na "produkcję" których materiał przekazała firma Termofloor.

 

 

 

 

Jak ten czas leci... To już kolejny raz, kiedy na starcie stanęły ekipy gotowe zmierzyć się w tym nietypowym i wyjątkowym Wyścigu i zaskoczyć swoich przeciwników a czasem nawet siebie samych. Wyzwanie tym większe, że wszystkie startujące zespoły dostały te same materiały i tą samą ich ilość. Wyposażeni byli w wiosła zrobione z plastikowych desek do krojenia warzyw i trzonków od łopat a napęd stanowiła tylko, a może i aż, siła mięśni ludzkich.

Chciałbym też bardzo podziękować firmie Vossloh Cogifer, która zebrała część butek potrzebnych do zbudowania łodzi dla siebie i innych zespołów. Kolejna część łodzi została zbudowana z butelek z poprzedniego Wyścigu. I w jednym i w drugim wypadku butelki wylądowałyby na śmietniku a tak dostały "drugie życie".

 

Ten wyjątkowy projekt organizujemy już po raz 13-ty i wciąż co roku gromadzi on nad Brdą tysiące kibiców. To nasza wielka satysfakcja i cieszymy się ogromnie, że tak Wam się to podoba.

Ale to nie tylko Wyścig. To przede wszystkim wielkie wyzwanie, które zaczyna się już na etapie projektowania, poprzez budowę, kończąc zmagania zespołów rywalizacją na wodzie. I mimo upływu tylu lat zespoły co roku zaskakują nas swoją niesamowitą kreatywnością.

I właśnie ta formuła okazuje się wielkim sukcesem. Uczestnicy samodzielnie projektują swoje „pojazdy wodne” uruchamiając niesamowite pokłady wyobraźni. Budują nie tylko łodzie, ale również ducha zespołowego, żeby na samym końcu, stojąc ramię w ramię z innymi śmiałkami, stoczyć pasjonującą walkę, a przy okazji świetnie się bawić. Tu nie ma przegranych. Tu wszyscy są zwycięzcami.

 

No, ale czas na najważniejsze, czyli na Wielki Wyścig Butelkowy. Tak to wyglądało z powietrza.

 

 

A tak wygląda ostateczna klasyfikacja:

 1. Vossloh Cogifer
 2. La Mare Houseboats
 3. Hekses
 4. Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani
 5. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
 6. Eximo Project
 7. Urząd Miasta Bydgoszcz
 8. Muzeum Kanału Bydgoskiego
 9. Muzeum Okręgowe im. L.Wyczółkowskiego
 10. Harcerze Forward
 11. Pracodawcy Pomorza i Kujaw
 12. No Pasar'an
 13. Telefonika Kable
 14. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
 15. LEDing
 16. ING Bank Śląski
 17. Muzeum Mydła i Historii Brudu
 18. Fale LokiKoki
 

 

Nad bezpieczeństwem wszystkich startujących zespołów czuwało jak zwykle nieocenione WOPR.

 

 


Oglądając tegoroczne relacje, przypomnijcie sobie jak to było w latach poprzednich: 2021, 2019201820172016, 201520142013201220112010 i 2009.

 


Również wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które pomogły nam przy organizacji:

 

 

 

 

 

 

 

No i jak zwykle na koniec nie może obyć się bez podziękowań dla wszystkich "bezimiennych", którzy na różnych etapach pomagali nam w zrealizowaniu tego wyjątkowego projektu. Przede wszystkim ekipie z Wydziału Promocji UM Bydgoszcz.

Zmęczenie fizyczne i psychiczne po miesiącach przygotowań jest naprawdę duże, ale patrząc jak startujące zespoły i kibicujące im tłumy się bawiły nie zamieniłbym tego na nic innego.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku  


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]