WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2021 - Kayakmania - Bydgoszcz


Pandemia niestety zablokowała wiele ciekawych i wyjątkowych eventów jak choćby Ster na Bydgoszcz, w ramach którego przez 10 lat organizowaliśmy WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy na "stare śmieci" i znów wspólnie będziemy się świetnie bawić. 

Ale okazało się, że wielu ludzi nie chce czekać tak długo i z wielką niecierpliwością oczekiwało kolejnej nietypowej rywalizacji na wodzie. I dlatego wspólnie z organizatorami KAYAKMANII, biorąc również pod uwagę aktualną sytuację, postanowliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i zorganizować Wyścig w ograniczonej formie jeszcze w tym roku.

Była to dla mnie naprawdę trudna decyzja, bo na przygotowania do poprzednich decyzji miałem do tej pory ok. pół roku. A teraz okazało się, że czasu jest niecały miesiąc i to jeszcze w okresie urlopowym. Ale nie było co narzekać, tylko wziąłem się do roboty i tak oto odbyła się XII edycja Wielkiego Wyścigu Butelkowego o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Chciałbym też bardzo gorąco podziękować tym, którzy nam pomogli i zaufali, że w tak krótkim czasie, mimo wielu trudnością, poradzimy sobie i zorganizujemy Wyścig na takim poziomie, jak w poprzednich latach.

 


Wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które ufundowały wspaniałe nagrody dla startujących zespołów. A każdy zespół otrzyma je od innego sponsora. Puchar za zwycięstwo i zestaw gadżetów dla zwycięzkiej drużyny od Prezydenta Bydgoszczy. Na utrzymanie codziennej higieny pozwolą kosmetyki firmy Fale Loki Koki. Wypad z dziećmi do Parku Rozrywki będzie możliwy dzięki pakietom, które ufundował Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Smak zwycięstwa lub gorycz porażki zespoły wspomną przy butelce wina własnej roboty lokalnej Winnicy przy Talerzyku. Jak smakują wegańskie kebaby zespoły dowiedzą się dzięki voucherom ufundowanym przez Vegab Bydgoszcz. Dzięki Muzeum Kanału Bydgoskiego albumy o Kanale Bydgoskim przybliżą jego historię a vouchery na spływ kajakowy pozwolą obcować z przyrodą z poziomu wody. Muzyczne rytmy zespoły poczują dzięki gadżetom przygotowanym przez ESKA Bydgoszcz.

 

 

No i wreszcie to, co najważniesze, czyli jak potoczyła się walka na wodzie.

Tym razem Wyścig był szybki, ale różnice na mecie były wyraźne i końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani - 4:44,44
  2. Zespół rockowy Hekses - 5:45,18
  3. Muzeum Kanału Bydgoskiego - 6:17,82
  4. Pracodawcy Pomorza i Kujaw - 6:37,09
  5. Numer alarmowy 112 - zespół z powody problemów technicznych nie ukończył Wyścigu
  6. Caritas Bydgoszcz - całą załogę zaatakował Covid, dlatego nie pojawiła się na starcie

 

Nad bezpieczeństwem wszystkich startujących zespołów czuwało jak zwykle nieocenione WOPR.

 


Są z nami prawie od początku i wspierają nas logistycznie:

 


Również wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które pomogły nam przy organizacji:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oglądając tegoroczne relacje, przypomnijcie sobie jak to było w latach poprzednich: 2019201820172016, 201520142013201220112010 i 2009.

 

 


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]