WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2018 - wyścig - Bydgoszcz


Pogoda podczas tegorocznego "Steru na Bydgoszcz" nas nie rozpieszczała, ale byliśmy twardzi i pełni wiary, że damy radę. Była to już 11-ta, znowu świetnie przygotowana, edycja tej imprezy zorganizowana przez Urząd Miasta Bydgoszcz.

 

 

 

 

Był to też dla nas mały jubileusz, bo już po raz 10-ty zorganizowaliśmy Wielki Wyścig Butelkowy. A udało nam się to m.in. dlatego, że mieliśmy wsparcie naszych wspaniałych sponsorów, którym bardzo dziękujemy.

Remondis Bydgoszcz

 

Eximo Project

 

 

 

 


Były to dla nas trudne tygodnie żmudnych i wyczerpujących przygotowań, ale kiedy widzi się jak zespoły przygotowują i angażują się nie tylko w sam Wyścig, zmęczenie mija natychmiast.

 

 

Zanim jednak przystąpiliśmy do głównej rywalizacji odbyły się 2 dodatkowe konkursy:

 

No i w końcu przyszedł czas na najważniejszą rywalizację - Wielki Wyścig Butelkowy. Należy jeszcze przypomnieć, że wszystkie startujące zespoły dostają te same materiały i tą samą ich ilość, czyli 360 pustych plastikowych butelek, nakrętki, taśmę klejącą i folię stretch. Co ważne samodzielnie projektują i budują swoje łodzie. Wiosła przygotowane przez organizatora zrobione są z trzonków od łopat i plastikowych desek do krojenia warzyw a napęd oczywiście stanowi tylko siła mięśni ludzkich.

Kogo a właściwie co zobaczyliśmy w tym roku na starcie? Zespoły ciągle zaskakują nas swoją pomysłowością i inwencją twórczą. Były m.in. rekiny, boisko piłkarskie, butelka, wieżowiec, helikopter a nawet łódź "uss beton". Pomysłowość ludzka nie zna granic.

Dwie ekipy startem w Wyścigu uczciły również jubileusz swojego powstania - Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani 60 lat a 10 lat Pronatura, która dodatkowo Wyścig wygrała.

Jak zwykle przed samym Wyścigiem było mnóstwo śmiechu i zabawy, ale na starcie żarty się skończyły i zespoły przystąpiły do "poważnej" rywalizacji. Walka trtadycyjnie była zacięta, pełna zaskakujących zwrotów i zmian na prowadzeniu. Niestety nie wszystkim zespołom udało się ukończyć Wyścig a ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

 1. Pronatura
 2. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
 3. Urząd Miasta Bydgoszcz
 4. Archers
 5. Pracodawcy Pomorza i Kujaw
 6. Horus
 7. Remondis
 8. Caritas
 9. Eximo Project
 10. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
 11. Sławek & Przyjaciele / Galeria Pomorska
 12. Muzeum Kanału Bydgoskiego
 13. Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani
 14. Corimp
 15. Fundacja "Wielka Rodzina"
  Numer Alarmowy 112
  Exploseum
  Amarensi

 


Pamiątkowe i nietypowe, jak wszystko w tym Wyścigu, puchary dla wszystkich startujących zespołów sponsorowała Galeria Pomorska a wykonała Agencja Reklamowa VST.


Nagrody dla wszystkich uczestników w postaci kosmetyków do włosów linii Mila ufundowała firma Fale Loki Koki. A dla 3 pierwszych zespołów pakiety do Parku Rozrywki ufundował Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

 

Nad bezpieczeństwem wszystkich startujących zespołów czuwało jak zwykle nieocenione WOPR.

 


Są z nami prawie od początku i wspierają nas logistycznie:

 


Oglądając tegoroczne relacje, przypomnijcie sobie jak to było w latach poprzednich: 20172016, 201520142013201220112010 i 2009.

 


Również wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które pomogły nam przy organizacji:

 

 

 

 

 

 

 

Chciałbym też bardzo podziękować tym wszystkim "bezimiennym", którzy na różnych etapach pomagali nam w zrealizowaniu tego wyjątkowego projektu przede wszystkim ekipie z Wydziału Promocji UM BYdgoszcz a także Leszkowi, Marcinowi oraz Tomkowi i uczniom III LO. Ani się oglądnęliśmy i minęło już 10 lat w trakcie których tak wiele się działo, startowało tyle różnych ekip i widzieliśmy tyle wyjątkowych projektów. Mam nadzieję, że jeszcze wiele lat przed nami i jeszcze wiele razy startujące zespoły zaskoczą nas swoją "twórczością".

Do zobaczenia w przyszłym roku  


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]