WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2014 - wyścig - Bydgoszcz


Szkoda, że to już koniec. Kolejna edycja wspaniałej wodnej imprezy "Ster na Bydgoszcz" przeszła do historii.

Trudno opisać ile ciekawych rzeczy działo się na Wyspie Młyńskiej przez te trzy dni. Z roku na rok jest ich coraz więcej, co docenia coraz większa liczba gości z kraju i z zagranicy. Organizatorowi, czyli naszemu miastu należą się wielkie brawa.

Tym większa nasza satysfakcja, że już po raz szósty w ramach tej imprezy zorganizowaliśmy Wielki Wyścig Butelkowy, w którym w tym roku wystartowało 13 zespołów.

Chciałbym bardzo gorąco podziękować sponsorom, bo bez ich wsparcia nie byłoby to możliwe.


Największą atrakcją naszego Wyścigu jest to, że wszystkie startujące zespoły mają do dyspozycji tą samą ilość materiałów i te same materiały, czyli 360 plastikowych butelek, nakrętki, taśmę klejącą i folię stretch. Oczywiście napęd stanowi tylko siła mięśni ludzkich. Jednym słowem od samego początku mają jednakowe i równe szanse. I liczy się tylko... wyobraźnia. A tą co roku zespoły nas zaskakują wymyślając coraz ciekawsze i coraz bardzie zaawansowana konstrukcje.

Zespoły jak zwykle same projektowały i budowały swoje łodzie, żeby na koniec się na nich ścigać. W tym roku zaobserwowałem 2 wiodące tendencje: część zespołów postawiła na minimalizm "wystrojowy" starając się, żeby ich łodzie były jak najszybsze a część dla odmiany postawiła na wygląd nie przejmując się tak bardzo tym, że ich łodzie nie będą tak szybkie jak konkurencji. I co najciekawsze życie pisze własne scenariusze, bo okazało się, że mając nawet szybką łodkę i na pokładzie dwóch wice mistrzów olimpijskich z Pekinu w wioślarstwie wcale nie gwarantuje to zwycięstwa. 
Jednak najważniejsza w tym wszystkim była zabawa, tak dla samych zespołów jak i kibiców tłumnie przybyłych na Wyścig.

Jak stało się to już tradycją tegoroczne zmagania zaczęliśmy na lądzie rozpoczynając od "konkursu piękności", w którym to kibice gwiżdżąc i krzycząc wybierają łodkę, która najbardziej im się podoba. Tym razem zwyciężyła "Łódka Mateuszka", która do Wyścigu dostała się wygrywając kwalifikacje "Szczęśliwa 13-tka"

Emocje przed Wyścigiem były olbrzymie, bo jak same zespoły powiedziały "zabawa zabawą, ale chcemy wygrać". Więc i ściganie na Brdzie potraktowały bardzo poważnie. Było wiele walki i na starcie i na dystansie a końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
 1. Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe
 2. Unilever Polska
 3. TVP Bydgoszcz
 4. Remondis Bydgoszcz
 5. Pracodawcy, Lotto Bydgostia i Dziesiątka
 6. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
 7. Belma Accessories Systems
 8. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
 9. Urząd MIasta Bydgoszczy
10. Łódka Mateuszka
11. Sławek & Przyjaciele oraz Galeria Pomorska
12. Bydgoscy Piłkarze
13. Gazeta Wyborcza

Nad bezpieczeństwem startujących ekip czuwał jak zwykle WOPR Bydgoszcz.

Zespoły oprócz pamiątkowych pucharów zasponsorowanych przez

otrzymały również upominki przygotowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy a zwycięska ekipa również zestaw kosmetyków ufundowanych przez firmę Unilever Polska.

W tym roku chcieliśmy też przy okazji Wyścigu zwrócić uwagę gości i kibiców na wielki problem jakim jest bezpieczeństwo na polskich drogach. Dlatego wszystkie startujące zespoły otrzymały ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy i jego dyrektora Tadeusza Kondrusiewicza

"magiczne" tuby, które są częścią akcji mającej na celu wypromowanie noszenia odblasków. I to zespoły zdecydują, gdzie przekazać te tuby, żeby edukując dzieci, młodzież i dorosłych zmniejszać ilość wypadków na naszych drogach i ulicach.

Wielkie podziękowania dla wszystkich startujących zespołów za ich pomysłowość i pracę w trakcie tworzenia łodzi i niemały wysiłek w trakcie Wyścigu. Podziękowania należą się również kibicom, którzy nie szczędzili swoich gardeł dopingując zespołom. Nie można zapomnieć też o tych, których zazwyczaj nie widać, czyli wolontariuszach i wszystkich, którzy przyczynili się, że tak wspaniale spędziliśmy wspólnie ten czas.

Zobaczcie jak to wyglądało w ubiegłych latach: 2013201220112010 i 2009.

 


A teraz czas na ... rewanż, bo większość zespołów zapowiedziała już chęć uczestniczenia w kolejnym Wyścigu.
A więc do zobaczenia w przyszłym roku.

I na koniec wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które pomogły nam przy organizacji:

 

 

 

 

 

 

 


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]