WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2019 - wyścig - Bydgoszcz


Za nami 12-ta edycja "Steru na Bydgoszcz", przygotowana i zorganizowana przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

 

 

Jesteśmy tylko o rok "młodsi" od tej świetnej imprezy i dlatego już po raz 11-ty zorganizowaliśmy Wielki Wyścig Butelkowy. Było to możliwe dzięki wsparciu naszych wspaniałych sponsorów, którym bardzo dziękujemy.

Remondis Bydgoszcz

 

IKEA Bydgoszcz

Eximo Project

 

 

 


Czas, który poświęciliśmy na przygotowania do Wyścigu został z nawiązką wynagrodzony przez zespoły, które z roku na rok, oprócz budowania niepowtarzalnych łodzi, coraz chętniej wymyślają ciekawe i nietypowe stroje dla załóg. Powstają również "jajcarskie" filmy, jak choćby ten, wyprodukowany przez Eximo Project a właściwie Zakon Cyfrowej Twierdzy, bo taką nazwę wybrali w ogłoszonym przez siebie konkursie.

 

 

 

Oprócz głównej rywalizacji na wodzie odbyła się też inna, równie zacięta walka o wyjątkowe laury:

 

Wszystkie startujące zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz pucharki 3D zaprojektowane i wydrukowane przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego a współsponsorowane przez Galerię Pomorską.

 

Firma Fale Loki Koki ufundowała dla wszystkich startujących uczestników zestawy kosmetyczne linii Mila. Trzy pierwsze zespoły zostały dodatkowo "wyposażone" w pakiety do Parku Rozrywki, które ufundował Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek, plecaki i torby ufundowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy oraz albumy nawiązujące do wodnej historii Bydgoszczy, które ufundowało Muzeum Kanału Bydgoskiego.

 

 

No i weszcie to, na co czekaliście, czyli ostateczna klasyfikacja i miejsca na mecie. Ale zanim o tym jeszcze dla przypomnienia, że główną zasadą Wyścigu jest to, że wszystkie startujące zespoły dostają te same materiały i tą samą ich ilość, czyli 360 pustych plastikowych butelek, nakrętki, taśmę klejącą i folię stretch. Co ważne samodzielnie projektują i budują swoje łodzie. Wiosła przygotowane przez organizatora zrobione są z trzonków od łopat i plastikowych desek do krojenia warzyw a napęd oczywiście stanowi tylko siła mięśni ludzkich. 

 

Po raz pierwszy w całej historii Wielkiego Wyścigu Butelkowego zdarzyło się, że ubiegłoroczny zwycięzca powtórzył swój wynik i obronił tytuł - a jest to Pronatura Bydgoszcz. Niestety było też rozczarowanie, bo niespodziewany wypadek uniemożliwił start ekipie KS Archers Bydgoszcz.

Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim startującym zespołom a w szczególności triumfatorom Wielkiego Wyścigu Butelkowego oraz pozostałych konkursów. Ale tu nie ma przegranych. Wszyscy włożyli dużo pomysłowości i zaangażowania i razem stworzyliśmy ten wyjątkowy spektakl, który co roku jest oczekiwany z wielką niecierpliwością przez rzesze bydgoszczan. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele równie udanych i emocjonujących Wyścigów.

A tak wygląda ostateczna klasyfikacja:

 1. Pronatura
 2. Urząd Miasta Bydgoszczy
 3. Sławek & Przyjaciele / Galeria Pomorska
 4. Pracodawcy Pomorza i Kujaw
 5. TF Kable
 6. Eximo Project
 7. Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani
 8. Fundacja "Wielka Rodzina"
 9. Muzeum Kanału Bydgoskiego / TeH2O
 10. Helgesen Industries
 11. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
 12. Caritas Diecezji Bydgoskiej
 13. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
 14. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
 15. Numer Alarmowy 112
 16. Ikea Bydgoszcz
 17. Fundacja "Wiatrak"

 

 

Nad bezpieczeństwem wszystkich startujących zespołów czuwało jak zwykle nieocenione WOPR.

 


Są z nami prawie od początku i wspierają nas logistycznie:

 


Oglądając tegoroczne relacje, przypomnijcie sobie jak to było w latach poprzednich: 201820172016, 201520142013201220112010 i 2009.

 


Również wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które pomogły nam przy organizacji:

 

 

 

 

 

 

 

No i jak zwykle na koniec nie może obyć się bez podziękowań dla wszystkich "bezimiennych", którzy na różnych etapach pomagali nam w zrealizowaniu tego wyjątkowego projektu. Przede wszystkim ekipie z Wydziału Promocji UM Bydgoszcz a także Helenie, Kindze oraz wielu innym. Jestem wciąż fizycznie i psychicznie zmęczony po tygodniach a właściwie miesiącach przygotowań, ale wciąż przed oczami mam ten wspaniały finał i wiem, że warto było. Właściwie to już się zastanawiam, jak to będzie w przyszłym roku i już się nie mogę doczekać kolejnych wyzwań. Kocham tę robotę!!!

Mam nadzieję, że i Wy świetnie się bawiliście razem z nami.

Do zobaczenia w przyszłym roku  


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]