O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

ŚLUZY 2018 - festyn rodzinny - Bydgoszcz

2018-05-31

Krew, pot i łzy, radość i rozczarowanie, adrenalina, wysiłek i odciski na dłoniach. Tymi słowami można by opisać wyścigi łodzi butelkowych, które odbyły się na Kanale Bydgoskim w ramach rodzinnego festynu "Śluzy 2018" zorganizowanego przez Radę Osiedla Okole.

Wystartowały 4 ekipy A walka toczyła się systemem pucharowym do 2 wygranych. Losowanie kto z kim, krótki test na wodzie i na start. Dystans nie był długi, bo ok. 150 m, ale to nie znaczy, że było łatwo. A o zaangażowaniu zawodników świadczyły obtarcia i odciski na dłoniach startujących.

Półfinały zakończyły się dość szybkimi zwycięstwami, ale w finale do rozstrzygnięcia potrzebny był dodatkowy 3 wyścig. Wygrała ekipa, która powstała na 5 min. przed rozpoczęciem kwalifikacji. I ku zaskoczeniu licznie zgromadzonych kibiców, ale pewnie również swoim własnym zwyciężyła i na głównej scenie wzniosła okazały puchar. Pozostałe zespoły również otrzymały symboliczne nagrody.

Wykorzystaliśmy też okazję, żeby przypomnieć i zaprosić uczestników festynu na 11-tą edycję "Steru na Bydgoszcz", który odbędzie już za niecały miesiąc.

To, co dzisiaj oglądali kibice było przedsmakiem tego, co czeka nas 24 czerwca na Wyspie Młyńskiej. 18 zespołów wystartuje w samodzielnie zaprojektowanych i zbudowanych wymyślnych konstrukcjach w WIELKIM WYŚCIGU BUTELKOWYM. 

Chciałbym też bardzo gorąco podziękować Tomowi Izajaszowi za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu dzisiejszych wyścigów.

strony internetowe Bydgoszcz