O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2018 - kwalifikacje - Bydgoszcz

2018-05-28

Wyspa Młyńska już po raz kolejny była świadkiem kwalifikacji do WIELKIEGO WYŚCIGU BUTELKOWEGO. 

Startujące ekipy musiały mieć równe szanse i dlatego organizatorzy jak zwykle przygotowali 2 takie same łódki, oczywiście zrobione z plastikowych butelek a za wiosła służyły trzonki od łopat i plastikowe deski do krojenia warzyw. 

Zwycięzca kwalifikacji uzupełni stawkę 17 drużyn, które 24 czerwca 2018 wystartują w WIELKIM WYŚCIGU BUTELKOWYM, który już po raz 10-ty będzie odbywał się w ramach corocznej imprezy "Ster na Bydgoszcz" organizowanej przez Urząd Miasta Bydgoszcz.

W dzisiejszych kwalifikacjach zmierzyły się drużyny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i  ich konkurenci kryjący się pod tajemniczą nazwą AMARENSI.

Pogoda dopisała, łodzie i wiosła takie same, kapoki dla bezpieczeństwa ubrane, czyli pozostało zwodować łódki, wskoczyć na nie i ... pokonać konkurencję. No ale wiadomo, że żadna z drużyn nie podda się tak łatwo. Walka toczyła się na dystansie od Kładki Zakochanych do przystani Mariny i zwycięzcom miała dać przedsmak tego, co czeka ich w WIELKIM WYŚCIGU BUTELKOWYM. Żeby wykluczyć element przypadkowości ustaliliśmy, że walka będzie się toczyć do 2 wygranych.

Z  punktu widzenia rywalizacji ciekawe było również to, że oba zespoły miały dokładnie taki sam skład, czyli dziewczyna i 3 chłopaków, więc i tu były równe szanse.

Wygrała dość pewnie ekipa AMARENSI i to ona wystartuje w tegorocznym WIELKIM WYŚCIGU BUTELKOWYM. Ale ich dzisiejsi rywale zaraz po wyjściu z wody, mimo przegranej, nie wyglądali na załamanych i stwierdzili, że tak fajnie się bawili, że z chęcią spróbują swoich sił również w przyszłym roku.


strony internetowe Bydgoszcz