O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

CARITAS - Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem - Bydgoszcz

2016-12-06

Minął rok a my znowu spotkaliśmy się w hali Łuczniczka na impresie "Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem" organizowanej przez Caritas diecezji bydgoskiej

przy wielkim udziale i wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Bezpieczeństwo to bardzo pojemne pojęcie i co roku motywem przewodnim jest inny temat. Tym razem było to zagrożenie związane z internetem. Policjanci przygotowali sceny pokazujące, co może się stać, jeśli pozostające samotnie w domu dzieci korzystają z internetu i bezkrytycznie zapraszają świeżo poznanych "znajomych".

Zgromadzone na trybunach dzieci żywiołowo reagowały na to, co dzieje się na parkiecie hali i bardzo krytycznie oceniały postawę dziewczynki, która bez zastanowienia zaprosiła zupełnie nieznaną osobę i jak się okazało podszywającą się pod jej rówieśniczkę. A tymczasem okazało się, że to szajka bandytów, która planowała obrabowanie mieszkania i porwanie dziewczynki. Na szczęście po brawurowej akcji Policji cała szajka, czyli Lis, Wilk i Czarownica trafiła do więzienia.

Obserwujące z trybun całą akcję dzieci z uwagą obserwowały wydarzenia i podziwiały świetnie ucharakteryzowane i zagrane przez policjantów wszystkie występujące postacie.

W przerwach między poszczególnymi scenami można było posłuchać kolęd i oglądnąć popisy tancerzy. Nie zabrakło też Św. Mikołaja, który przyjechał specjalnie przygotowanym kabrioletem.

A na koniec wszystkie dzieciaki zostały zaproszone do wspólnego zatańczenia zumby pod okiem profesjonalnej instruktorki.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, bo dzięki temu mieliśmy możliwość przekonywać dzieci i ich opiekunów, że warto nosić odblaski. Tym bardziej, że wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe opaski. Amy prezentowaliśmy też naszą "magiczną" tubę i okleiliśmy odblaskowymi ludzikami kilka ważnych osobistości.

Jednym słowem świetnie przygotowana impreza i wspaniała zabawa połączona z edukacją.

Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

strony internetowe Bydgoszcz