O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Włocławek

2015-11-06

Stojąc przed licznie zgromadzonymi na Placu Grodzkim przedstawicielami urzędów, instytucji, sponsorów, klubów sportowych i szkół zadałem sobie pytanie: co my tu robimy? Odpowiedź była oczywista! Jesteśmy tu po to, żeby pokazać, że bezpieczeństwo nie ma granic. Zarówno tych fizycznych, bo my jesteśmy z Bydgoszczy a akcja odbywa się we Włocławku, ale również tych mentalnych. Granice i bariery tworzymy sami we własnych głowach. I ta nietypowa konferencja prasowa połączona z prezentacją wyjątkowego autobusu pokazała, że wcale tak nie musi być. Bo w takiej akcji może uczestniczyć każdy, kto chce, żeby na naszych drogach było bezpieczniej. To nie tylko nasza akcja. To wspólny wysiłek i wspólne działania urzędów państwowych, różnych instytucji, firm komercyjnych i sportowców doprowadziły do tego, że ta wyjątkowa akcja się odbyła. Tak naprawdę miejsce zatrudnienia, wiek, płeć nie ma najmniejszego znaczenia, jeśli wszyscy mamy jeden, wspólny cel. A celem tym jest głównie promocja noszenia odblasków nie tylko wśród dzieci, ale również wśród młodzieży i dorosłych.

Bardzo się cieszę i mam ogromną satysfakcję, bo to już kolejne miasto po Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, gdzie na ulice wyjechał kolejny wyjątkowy autobus. Będzie się on poruszał po włocławskich ulicach przez najbliższe pół roku przekonując włocławian, że „ODBLASK TO NIE OBCIACH”.

Chciałbym bardzo podziękować Urzędowi Miasta Włocławek a szczególnie Prezydentowi Markowi Wojtkowskiemu za objęcie tej akcji honorowym patronatem oraz za wielką pomoc i wsparcie Dyrektorowi włocławskiego WORD-u a jednocześnie Przewodniczącemu Rady Miasta Jarosławowi Chmielewskiemu.

 

Bardzo się cieszymy, że naszą akcję wsparły

a wielką życzliwość okazało

Działania edukacyjne będą odbywać się nie tylko we włocławskich szkołach i przedszkolach, ale również dzięki współpracy z klubem koszykarskim

część z nich odbędzie się również w Hali Mistrzów.

Świetnie nam się współpracowalo Agencją Reklamową Arrus

dzięki której autobus zyskał ten niepowtarzalny wygląd.

I na sam koniec chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim sponsorom, że uwierzyli w wyjątkowość tego projektu i  w to, że wspólnym wysiłkiem możemy naprawdę poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach i ulicach. I to właśnie dzięki ich wsparciu mogliśmy zrealizować ten wyjątkowy projekt oraz wyprodukować "magiczne" tuby, które w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazują czy i dlaczego warto nosić odblaski. Tuby i odblaskowe ludziki trafią m.in. do włocławskich szkół i przedszkoli.
Wielkie DZIĘKUJĘ.

 

I jeszcze jeden sponsor, który podjął dodatkowe wyzwanie jakimjest wolontariat pracowniczy. Dyrektorki 3 włocławskich oddziałów banku BZ WBK

będą osobiście uczestniczyć jako wolontariuszki w działaniach promujących noszenie odblasków przekonując jednocześnie, że wolonariuszami mogą być również osoby dorosły i co bardzo ważne nawet te, które pełnią funkcje kierownicze.

 


Zobacz również:

Urząd Miasta

KM Policji we Włocławku

Radio PiK

Kujawy.info

dd.wloclawek

rodzinka.wloclawek

q4.pl

Youtube

SP 20

SP 23

SP 10

ZS 7

SP 12

ZSI

Wzorcownia

newss.pl

phototrans.pl

strony internetowe Bydgoszcz