O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

"ODBLASKOWY" AUTOBUS W TORUNIU - prezentacja - Toruń

2014-12-23

„Czerwony autobus przez ulice mego miasta mknie…” to słowa znanej przed laty piosenki. Ale tym razem nie czerwony, ale naprawdę wyjątkowy autobus będzie mknął toruńskimi ulicami.

Co w nim takiego wyjątkowego? Na pierwszy rzut oka nic. Kilka logotypów, jakieś napisy. Ale to właśnie zaangażowanie tych firm i instytucji pozwoliło wyprodukować nam 60 „magicznych” tub i ponad 5.000 odblaskowych ludzików. Tuby w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazują czy i dlaczego warto nosić odblaski.  We współpracy z toruńską Policją i Strażą Miejską będziemy przekonywać dzieci, młodzież i dorosłych, że „Odblaskowo, znaczy bezpieczniej”.

Celem akcji jest zmiana mentalności i przekonanie wszystkich, że noszenie odblasków to nie „obciach”, kaprys czy „widzimisię”, ale to kwestia bezpieczeństwa nas samych i naszych najbliższych. I wspólnie z Partnerami i Sponsorami akcji przez najbliższe pół roku będziemy podejmować wiele różnych, często nietypowych działań, żeby więcej z nas zdało sobie sprawę, jak jest to ważne i zaczęło nosić odblaski.

22 grudnia 2014 odbyła się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu nietypowa konferencja prasowa połączona z prezentacją autobusu w trakcie, której zaproszeni goście opowiedzieli, dlaczego zdecydowali się wesprzeć naszą kolejną inicjatywę promującą noszenie odblasków.

Nasza pierwsza tego typu akcja odbyła się w Bydgoszczy kliknij tutaj. Teraz jesteśmy w Toruniu, ale na tym, mam nadzieję, nie koniec.

Ta inicjatywa nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie

oraz bardzo życzliwe podejście toruńskiego MZK

 

Działania edukacyjne będą odbywać się nie tylko w toruńskich szkołach i przedszkolach, ale również dzięki współpracy z klubami koszykarskimi

 

część działań odbywać się będzie przy okazji meczów w nowej hali przy ul. Bema.

 

Bardzo duży nacisk kładziemy też na jakość materiałów odblaskowych, na których pracujemy a to zapewnia firma

 

Kawał naprawdę świetnej roboty przy projektowaniu i oklejaniu autobusu wykonała

 

Jednak największe podziękowania należą się sponsorom, bo to właśnie oni dostrzegli wyjątkowość tego projektu i dali się przekonać, że warto podjąć wspólne działania edukacyjne i prewencyjne, które w dłuższej perspektywie przyniosą wymierne efekty w postaci zwiększenia świadomości zagrożeń na polskich drogach i ulicach, szczególnie po zmroku. I to właśnie głównie ich zaangażowanie pozwoliło zrealizować ten wyjątkowy projekt.

 

Mam nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni. Razem naprawdę możemy więcej!

 


Zobacz również:

Radio PiK

Radio PiK "Niewidoczni piesi"

Gazeta Wyborcza

TV Toruń

Energa Toruń

Polski Cukier Toruń

Polski Cukier Toruń Facebook

TVP Bydgoszcz

Toruń nasze miasto

TVL Barcin

infobus.pl

Marwit

 
strony internetowe Bydgoszcz