O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

EUROPEJSKI TYDZIEŃ DEMOKRACJI LOKALNEJ - odblaski - Bydgoszcz

2014-10-17

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej jest przedsięwzięciem opartym na działaniach skierowanych do obywateli organizowanym co roku jednocześnie w czterdziestu siedmiu krajach członkowskich Rady Europy i ważnym elementem udziału mieszkańców w życiu lokalnej społeczności, polegającym na pogłębianiu wiedzy obywateli na temat ich samorządów i tworzeniu wspólnej odpowiedzialności.

Co to oznacza dla nas? Jeśli mówimy o wspólnej odpowiedzialności, oznacza to również odpowiedzialność za własne i innych bezpieczeństwo, czyli… oczywiście odblaski.

W ruch poszła tektura, megafon, muzyka, odblaski i wielki zapał młodzieży , która przez 4 dni „latała” po mieście przekonując bydgoszczan, że warto nosić odblaski. Jak? Bydgoskie pomniki zostały ubrane m.in. w kamizelki odblaskowe, piesi bez odblasków byli „rozjeżdżani” przez nasz tekturowy samochód, odbyło się kilka happeningów i flashmobów, prezentowaliśmy naszą „magiczną” tubę i rozdawaliśmy odblaski.

Kulminacja naszych działań miała miejsce w piątek 17 października na placu przed Galerią Drukarnia

Działo się sporo – można było oglądnąć „odblaskowy” autobus z wcześniejszej akcji, jeździliśmy” naszym tekturowym samochodem, dzieciaki kolorowały kolorowanki i wycinały z folii odblaskowej własne odblaski, grały w komputerową grę o bezpieczeństwie, dorośli sprawdzali swoje umiejętności w slalomie w alkogoglach. Każdy mógł też własnym kciukiem wstawić „okeja” dla naszej akcji. No i oczywiście prezentowaliśmy naszą „magiczną” tubę i rozdawaliśmy odblaski, któych wysoką jakość zapewniają materiały firmy

Odwiedziła nas też Zastępca Prezydenta Bydgoszczy Elżbieta Rusielewicz a bieżące działania aktywnie wspierali studencki wolontariat Projektor, Policja i Straż Miejska.

Spotkaliśmy się z naprawdę wielkim zrozumieniem i życzliwością bydgoszczan, których reakcje pokazały, że takie akcje są potrzebne. A wiele ciepłych słów wsparcia i komentarzy mobilizuje nas do kolejnych akcji.

Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali i pomagali nam przy realizacji tej wyjątkowej akcji a przede wszystkim:

 
 

 

Nasze działania dokumentowały i relacjonowały

 

Nie sposób nie wspomnieć o firmie Kapral Car, która ufundowała rozdawane przez nas odblaski

 

Jednak największe podziękowania należą się moim „latającym” ekipom i ich liderom. To właśnie ich pomysły, zapał i zaangażowanie nakręcało nas wszystkich.

Bardzo Wam dziękuję.

 

 


Zobacz również:

Gazeta Wyborcza

bydgoszcz.com

Dom Mody Drukarnia

Bydgoszcz.pl

strony internetowe Bydgoszcz