O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

"SZCZĘŚLIWA 13-TKA" - kwalifikacje do Wielkiego Wyścigu Butelkowego - Bydgoszcz

2014-05-25

Nie straszna nam ulewa ani burza. Niestraszne nam błyskawice i pioruny. Niestraszne nam inne przeszkody.

W takcie imprezy "Budzimy Bydgoszcz" zorganizowanej przez Express Bydgoski

odbyły się kwalifikacje do Wielkiego Wyścigu Butelkowego.
Tym, którzy jeszcze nie wiedzą co to jest wyjaśniamy, że w trakcie tegorocznego "Steru na Bydgoszcz"

który odbędzie się 13-15 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbędzie się 6 już wyścig na łodziach zbudowanych z platikowych butelek, zaprojektowanych i zbudowanych przez startujące zespoły.
Zresztą zobaczcie sami jak wyglądał ubiegłoroczny Wyścig kliknij tutaj 

Jak zwykle startuje 12 zaproszonych ekip, ale w tym roku daliśmy szansę jeszcze jednej ekipie. Zgłosić się mogła każda ekipa i wystartować w kwalifikacjach, które nazwaliśmy "Szczęśliwą 13-tką", ale tylko zwycięska drużyna mogła wywalczyć sobie prawo startu w Wielkim Wyścigu Butelkowym, który odbędzie się 15 czerwca o 15 na Wyspie Młyńskiej.

Wystartowały 3 zespoły pełne zapału i chęci zwycięstwa. Dystans jaki miały do pokonania był od Kładki Zakochanych do pomostu przy Marinie. Zespoły płynęły na czas. Każdy miał 2 próby. Walka była zacięta a różnice dosłownie sekundowe. Niektóre ekipy chłodziły emocje skacząc do wody. Wygrała "Łódka Mateuszka" i to ona zakwalifikowała się do wyścigu głównego.

Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym zespołom dziękujemy za udział i walkę a wszystkich jeszcze raz zapraszamy 16 czerwca o 15 na Wyspę Młyńską.

 


Zobacz również:

Spacery Fordoniaka

strony internetowe Bydgoszcz