O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

NISE 2 - kurs szkoleniowy - Biarritz / Francja

2013-11-24

Po pierwszym projekcie w Biarritz wszyscy wiedzieliśmy, że jeszcze nieraz się zobaczymy. W dniach 16-21.11.2013 spotkaliśmy się po raz drugi w uroczym kraju Basków, gdzie gospodarzami byli nasi francuscy przyjaciele z organizacji Les Sureaux i Les chemins de l’Europe.

Jak się okazało współpraca kwitnie. Od ostatniego spotkania w czerwcu 2012 roku zostało zrealizowanych wiele projektów, a kolejne są już w planach.

Czego spodziewałyśmy się po N.I.S.E? Oczywiście nastawiałyśmy się na ciężką pracę, gdyż tylko ona zapewnia sukces. Cztery dni wspólnego planowania, rozmyślania oraz dyskutowania o edukacji i narzędziach do pracy z młodzieżą. Każdy dzień zaczynał się sportgyserami, które pobudzały nas do działania. Największej frajdy dostarczyły ukraińskie zabawy oraz duńska gra „kubb” na świeżym powietrzu. Podczas tegorocznego spotkania skupiliśmy się również na formowaniu zasad działania międzynarodowej sieci kontaktów – Network International in Sport & Education i ustaleniach związanych z powstaniem międzynarodowej organizacji. Dokonaliśmy także podsumowania dotychczasowej pracy – powstał wyjątkowy plakat stanowiący mapę zrealizowanych projektów. W chwilach pozornego wytchnienia, podczas popołudniowego spaceru nad brzegiem oceanu, czy wycieczki do uroczego Biarritz, powstało wiele obiecujących planów na przyszłość, w tym projektów, które chcielibyśmy wspólnie zrealizować.

Tradycyjnie odbył się także wieczór interkulturowy, gdzie miałyśmy okazję spróbować pyszności z różnych zakątków świata i zaprezentować fragment naszej kultury - polskie smakołyki oraz wiersz Norwida.

Nie zabrakło miłej, rodzinnej atmosfery, o której nie sposób zapomnieć. Z pewnością będziemy tęsknić także za pięknym oceanem… Spotkaliśmy się już dwukrotnie, a teraz z niecierpliwością oczekujemy na kolejny zjazd członków N.I.S.E... i wiemy, że ten czas na pewno nadejdzie!

Helena & KasiaProjekt został zrealizowany dzięki programowi „Młodzież w działaniu”.

 

strony internetowe Bydgoszcz