O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

WSPIERAMY BEZPIECZEŃSTWO NA POLSKICH DROGACH - kolejny autobus - Bydgoszcz

2013-10-10

Pamiętacie naszą akcję WSPIERAMY BEZPIECZEŃSTWO NA POLSKICH DROGACH i kolorowy autobus ze zdjęciami i logosami osób prywatnych i firm, który cały czas jeździ po Bydgoszczy? Jeśli nie kliknij tutaj.

Nasza akcja wcale się nie kończy – jedziemy dalej. Tym bardziej, że jej rezultaty kliknij tutaj były więcej niż zadowalające.

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Bydgoszcz odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kolejną odsłonę naszych działań dotyczących NOSZENIA odblasków. Jako gospodarz spotkania wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli: ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podkom. Marek Koliński, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Bydgoszczy Adam Dudziak, Prezes Zarządu Miejskicj Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy Paweł Czyrny oraz przedstawiciele klubów Transfer Bydgoszcz Prokurent Janusz Zacniewski i Artego Bydgoszcz Prezes Czesław Woźniak, przedstawiliśmy wspólne plany, które mają przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Tym razem dzięki uprzejmości bydgoskiego MZK dostaliśmy autobus liniowy nr 79 (Dworzec PKP – Zachem), którego powierzchnia, tak jak poprzednim razem zostanie podzielona na moduły 10 x 10 cm. Każda osoba prywatna, firma lub instytucja będzie mogła wykupić taki moduł (lub jego krotność) w cenie 50 zł brutto za 1 moduł i wstawić logo firmy, swoje zdjęcie lub ciekawą sentencję. Zebrane pieniądze przeznaczymy na produkcję kolejnej partii „magicznych” tub kliknij tutaj lub naszych odblaskowych ludzików. A te z kolei dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy, Strażą Miejską w Bydgoszczy i innymi instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwem trafią do przedszkoli i szkół podstawowych naszego województwa.

Ale nie udałoby się tego zrealizować, gdyby nie wsparcie dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy p. Tadeusza Kondrusiewicza, dzięki któremu wyprodukowaliśmy pierwszą partię naszych "magicznych" tub.

Tak jak w poprzednim sezonie, tak i w nadchodzącym nasi wolontariusze będą prezentować „magiczne” tuby na meczach siatkarskich klubów KS Pałac Bydgoszcz i Transfer Bydgoszcz. A w tym roku dołączą również koszykarki Artego Bydgoszcz. Twarze zawodniczek i zawodników będą „jeździły” na nowym autobusie. Liczymy, że i Wy drodzy kibice zechcecie się znaleźć obok swoich ulubieńców wspierając jednocześnie naszą akcję. A my wraz z klubami szykujemy dla Was kilka niespodzianek.

Wielu z Was powie, że w pojedynkę niewiele można zrobić. Pewnie macie rację. Siła jest w grupie a im więcej nas będzie, tym więcej będziemy mogli zrobić.

Dla przypomnienia kilka przykładów, kto nas wspierał i co można osiągnąć wierząc w sukces:
- policjanci z tubą kliknij tutaj
- Delecta Bydgoszcz kliknij tutaj
- Skra Bełchatów kliknij tutaj
- Jastrzębski Węgiel kliknij tutaj
- MKS Muszynianka kliknij tutaj
- Delecta i autobus kliknij tutaj
- Atom Trefl Sopot kliknij tutaj oraz kliknij tutaj
- Ural Ufa kliknj tutaj
- Asseco Resovia Rzeszów kliknij tutaj
- KS Pałac Bydgoszcz kliknij tutaj
- Artego Bydgoszcz kliknij tutaj
- Żużlowa Grand Prix Bydgoszcz 2013 kliknij tutaj

Wiara w sukces to połowa sukcesu i dlatego mam nadzieję, że i Wy dołączycie do naszej akcji i dzięki Waszemu wsparciu na naszych drogach będzie coraz bezpieczniej.

Swoje wsparcie już zapowiedziały m.in.:
UM Bydgoszcz, KW Policji w Bydgoszczy, KM Policji w Bydgoszczy, Straż Miejska w Bydgoszczy, TVP Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Radio Pik, Radio Eska oraz kluby sportowe KS Pałac Bydgoszcz, Transfer Bydgoszcz, Artego Bydgoszcz..

A co chcemy w ten sposób osiągnąć?
- przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo na drogac
- zmienić sposób myślenia i podejścia do problemu bezpieczeństwa na drodze tak wśród najmłodszych jak i ich rodziców
- wypromować nawyk noszenia odblasków
- dać możliwość nie tylko dużym i bogatym firmom na wsparcie naszej inicjatywy, ale również przysłowiowemu Kowalskiemu i Adamiakowej

- każdy z nas ma wreszcie, może i niewielki, ale jednak wpływ, żeby coś zrobić a im więcej nas będzie, tym większy będzie efekt i wydźwięk tej akcji.

Możemy wciąż narzekać, że na naszych drogach jest źle, albo spróbować to zmienić.

My już wybraliśmy. A WY?

 

Oficjalnymi Partnerami naszej akcji są:

 
 
 

A wspierają nas również:

 

 


Zobacz również:

Radio PiK

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia (patrz 13 min. 06 sek.)

Gazeta Wyborcza

bydgoszcz.com

Artego Bydgoszcz

Straż Miejska

Gazeta Pomorska

Radio PiK 2

sportowefakty.pl

KS Pałac Bydgoszcz

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia

strony internetowe Bydgoszcz