O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2012 - pierwsze treningi - Bydgoszcz

2012-06-15

No co tu dużo mówić. Został już tylko tydzień do wyścigu.

A więc czas zacząć ... treningi.

Jako pierwsza oficjalny trening zaliczyła ekipa Unilevera. Zostały tylko drobne upiększenia.

Następnego dnia do boju ruszyła Gazeta Wyborcza. Ze względu na obowiązki na razie w okrojonym składzie, ale mamy zapewnienie, że na wyścig zespół będzie już w komplecie.

Kolejny dzień, kolejne treningi i kolejne niesamowite butelkowe pojazdy. Tym razem testowane przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Erasmus Team, czyli studentów z zagranicy, w tym wypadku z Turcji, studiujących w Bydgoszczy na UTP.

Następną ekipą. która zanurzyła swoją łódź, i ciała również, w falach Brdy była ekipa Remondisu Bydgoszcz. Moment póżniej przeżyliśmy chwile grozy, bo niespodziewanie pojawił się smok. A może modliszka? Jednak odetchnęliśmy z ulgą, bo okazało się, że to ekipa organizatora, testująca łódź przygotowaną dla międzynarodowej ekipy Francji, Hiszpanii i Polski, która wkrótce przebywać będzie w Bydgoszczy na międzynarodowej wymianie młodzieżowej. Zorganizowaliśmy tą wymianę dzięki pomocy Fundacji "Wiatrak" w ramach programu "Młodzież w działaniu", o którym więcej można dowiedzieć się na stronie www.mlodziez.org.pl.

Następna ekipa podczas treningu stanęła przed dodatkowym wyzwaniem - deszczem. Ale twardziele z oddziału bydgoskiego Telewizji Polskiej nie zważając na to przetestowali swoją łódź i wracali do domu wyraźnie podbudowani i zadowoleni.

 

Zobacz również:

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia (patrz 19 min. 33 sek.)

strony internetowe Bydgoszcz