ŚWIĘTO KULTURY INDUSTRIALNEJ ERIH DAY W EXPLOSEUM - odblaskowo - Bydgoszcz


Na zaproszenie Muzeum Okręgowego  w Bydgoszczy - Exploseum uczestniczyliśmy w Święcie Kultury Industrialnej ERIH DAY. 

1 maja w 33 zabytkach techniki w 10 europejskich krajach tysiące tancerzy zaprezentowały ten sam układ taneczny. Można to było też zrobić w Exploseum w Bydgoszczy. Z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego w Święto Pracy Europa tańczyła w industrialnej scenerii. To inicjatywa Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). 

A dla nas to oczywiście kolejna okazja, żeby przekonywać dzieci, młodzież i dorosłych, że warto nosić odblaski. Pokazywaliśmy naszą "magiczną" tubę, rozdawaliśmy odblaskowe ludziki, ale najważniejsze było to, że każdy kto chciał mógł wyciąć sobie swój własny odblask. Były czołgi, trupie czaszki, domki, kotki, strzałki, serduszka, literki, bransoletki... I świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. 

Jednym słowem połączenie przyjemnego z pożytecznym i edukacji z zabawą.
 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]