ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Kołobrzeg


16-tym miastem na naszej trasie promującej noszenie odblasków był Kołobrzeg. A było to możliwe dzięki honorowemu patronatowi Prezydenta Kołobrzegu, bardzo życzliwemu podejściu Prezesa Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu oraz współpracy ze Strażą Miejską w Kołobrzegu.

 


Wielokrotnie przy okazji naszych akcji zwracaliśmy uwagę na konieczność edukacji nie tylko dzieci, ale również, a nawet przede wszystkim młodzieży i dorosłych, bo to te dwie grupy stanowią największy procent wszelkich statystyk związanych z wypadkami na drogach.

I do tej szeroko rozumianej edukacji przydają się nasze "magiczne" tuby, które w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazują czy i dlaczego warto nosić odblaski. Bo największy problem z odblaskami polega nie na tym, że ich nie ma, ale wręcz odwrotnie. W skali kraju zostało ich rozdane miliony, ale ludzie ich nie noszą. A skoro większość z nas je ma i wiemy, że to zwiększa nasze bezpieczeństwo, to dlaczego ich nie nosimy? Bardzo często słyszymy, że "nas to nie dotyczy", albo że "nam takie rzeczy się nie zdarzają". Mamy takie powiedzenie "mądry Polak po szkodzie". Ale czy ten przysłowiowy Polak nie mógłby być wreszcie mądrym PRZED szkodą?

Jednak trzeba też powiedzieć, że odblaski to tylko część problemu związana z poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach i ulicach. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego, czy to pieszy, rowerzysta czy kierowca samochodu ma PRAWA, ale również OBOWIĄZKI i wszyscy bez wyjątku musimy przestrzegać obowiązujące przepisy.


Chciałbym też bardzo gorąco podziękować firmom, które uznały, że ta inicjatywa warta jest wsparcia. Świadomość, że dzięki takim wspólnym działaniom możemy uratować choćby jedno ludzkie życie okazała się silniejsza niż konieczność osiągnięcia korzyści biznesowych. I za to wielki szacunek. 

 

 

 

 

W naszych działaniach wykorzystujemy materiały światowego lidera w produkcji materiałów odblaskowych.


Olbrzymie podziękowania należą się też Agencji Reklamowej RIS za świetną robotę związaną z projektowaniem grafiki i oklejeniem autobusu, ale również za wiele cennych podpowiedzi oraz dodatkowe wyprodukowanie odblaskowych banerów, które będą nam służyły przy naszych kolejnych akcjach odblaskowych.

 


Pamiętajcie, że  ODBLASK TO NIE OBCIACH.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]