NISE – NETWORK INTERNATIONAL IN SPORT AND EDUCATION - budowanie partnerstwa - Biarritz / Francja


I kolejna osoba wysłana na szkolenie oraz jej relacja.

Po pierwszym Działaniu służącym tworzeniu przedsięwzięć partnerskich w Hiszpanii szybko przyszedł czas na kolejne. Tym razem w ukochanej Francji, w Biarritz – kraju Basków. Było to spotkanie organizowane przez naszych długoletnich przyjaciół – partnerów z organizacji Les Sureaux w dniach 11-16.06.2012, pod tytułem NISE – Network International in Sport and Education.

Już bardzo ciepłe powitanie (pomimo chłodnej i deszczowej pogody) zwiastowało przyjazną atmosferę podczas pracy. Wreszcie i ona przywołała dobrą aurę i dzięki temu nieraz mogliśmy pojechać nad ocean odetchnąć od pracy, czy zwiedzać urocze miasteczko Bayonne i kosztować tradycyjnych dań Basków na świeżym powietrzu.

Wszystkie zajęcia miały na celu zintegrować uczestników, aby mogli oni stworzyć sieć kontaktów, która owocowałaby w nowe, wspólne projekty. Niektóre z nich podkreślały kwestię komunikacji „interjęzykowej” i interkulturowej, inne – jak na przykład stworzenie wspólnie kwadratu ze sznurka z zawiązanymi oczami – problem porozumiewania się i współpracy w grupie. Każdy warsztat kończył się szczegółowymi analizami zachowania uczestników i podsumowaniami. Wzmacniały one bardzo ducha grupy i każdemu dawały dużo do myślenia. Jednakże czy główny cel PBA został osiągnięty zobaczymy dopiero za parę miesięcy. Na dzień dzisiejszy mogę jednak z pewnością powiedzieć, że zawarliśmy silne znajomości i nie obeszło się bez uronionych łez przy pożegnaniu. Chociaż z drugiej strony, my i tak już wiemy, że jeszcze nieraz spotkamy się przy tworzeniu i realizacji nowych projektów.

Tak więc, à bientôt la France!

Helena

 


Projekt współfinansowany przez

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]