MUZEUM KANAŁU BYDGOSKIEGO - eko warsztaty 12.23 - Bydgoszcz


Będzie zwiedzanie i oglądanie. Ale będzie też i czas na twórczą pracę. Bo Muzeum Kanału Bydgoskiego to nie jest zwykłe muzeum.

To miejsce, gdzie dzieje się wiele ciekawych rzeczy. To również Centrum Edukacyjno-Społeczne. Znajdują się w nim sale warsztatowe wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Centrum służy mieszkańcom jako miejsce spotkań kulturalnych, społecznych i edukacyjnych. Budynek jest przystosowany architektonicznie do osób z niepełnosprawnością ruchową.

I właśnie tam przeprowadziliśmy eko warsztaty dla dzieci z różnym stopniem autyzmu. Ich zadaniem było samodzielnie "zaprojektowanie" zdobienia otrzymanej wcześniej recykligowej doniczki z wykorzystaniem plastikowych nakrętek od butelek. Każdy wzór był następnie za pomocą kleju na gorąco mocowany do doniczki. Następnym krokiem było posadzenie roślinki. I tak przygotowany własnoręcznie zestaw dzieci zabrały ze sobą do domu.

 

Na koniec wielkie podziękowania dla firmy Plast-Mar z Balczewa, która wyposażyła nas w doniczki z recyklingu, dla Zieleni Miejskiej w Bydgoszczy, która przekazała nam roślinki oraz firmie Best-Pol, dzięki której mogliśmy to wszystko skleić.

 

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]