LAUDATO SI' - Caritas Polska - Warszawa


Od ponad roku Caritas Polska dociera z apelem papieża Franciszka o ekologiczne nawrócenie do wspólnot parafialnych i społeczności lokalnych. Wpisane w encyklikę Laudato si’ - troska o wspólny dom oraz pochwała stworzenia – znajdują odzwierciedlenie w działaniach diecezjalnych Caritas. 
Razem z Caritas Polska, pięć diecezji w 2019 roku, a od 2020 łącznie 12 diecezji (sprawdź które na portalu Laudatosi.caritas.pl), dba o środowisko naturalne i popularyzuje zagadnienia z zakresu ekologii integralnej. Szkolne Koła, Parafialne Zespoły oraz Centra Wolontariatu Caritas zainicjowały wraz ze swoimi społecznościami już 48 lokalnych projektów ekologicznych, w tym m.in. warsztaty mydlarskie „Mydło robimy, środowisko chronimy”, Ekologiczna Oaza Parafialna, projekty recyklingowe np. „Kocham, nie śmiecę”, edukacyjna inicjatywa szkolna „Małe kroczki”. 

Planujemy różne rzeczy, ale koniec końców życie pisze czasem własne scenariusze. I tak oto trochę z przypadku zostałem Animatorem Diecezjalnym tego wyjątkowego projektu. Chociaż podobno nic nie dzieje się przypadkowo.

Moje dotychczasowe, wieloletnie działania związane z promocją ochrony środowiska, segregacją śmieci i recyklingiem zyskają szerszy wymiar a możliwość udziału w tym projekcie stwarza zdecydowanie większe możliwości ich kontynuacji. Tym bardziej, że projekt jest wspierany przez grono doświadczonych ludzi i ekspertów związanych z tematyką ekologiczną.

Będzie to dla mnie również wielkie wyzwanie, ale też nowe i ciekawe doświadczenia, więc trzymajcie kciuki.

 

Projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Caritas Polska.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]