KAYAKMANIA 2019 - Strefa EKO - Bydgoszcz


KAYAKMANIA to impreza plenerowa skierowana do sympatyków rekreacji wodnej. Przeznaczona jest dla  osób czynnie uprawiających kajakarstwo turystyczne jak i dla amatorów, którzy nigdy nie pływali w kajaku. Celem KAYAKMANII jest popularyzacja kajakarstwa w Polsce i poza granicami kraju oraz integracja turystów z Polski z mieszkańcami miasta jako element budowania marki Miasta Bydgoszcz.

Corocznie na Kayakmanię składa się szereg konkurencji wyścigowych, pokazowych, imprez towarzyszących oraz piknik na Wyspie Młyńskiej z wieloma atrakcjami dla uczestników oraz mieszkańców.

Organiatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania.

 

A my kolejny raz dostaliśmy zadanie zorganizowania Strefy EKO. Wspólnie z Partnerami przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

We wspólnym namiocie Plast-Mar i Bydgoskiego Klastra Przemysłowego można było przekonać się, że nie wszystkie plastiki są złe i oglądnąć prezentację różnych elementów z plastiku, które wykorzystujemy w codziennym życiu, np. w samochodach czy komórkach.
Były pogadanki na temat segregacji oraz recyklingu z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych oraz tablic schematycznych oraz quiz z wiedzy o segregacji i odpadach. Tu również rozdawane były doniczki, z którymi uczestnicy wędrowali do kolejnych stanowisk.
W namiocie Rekopolu odbywały się gry i zabawy zręcznościowe z elementami edukacji ekologicznej.
Namiot Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego to z kolei była wystawa różności zrobionych ze śmieci (plastikowe butelki, nakrętki, korki od wina, kartony, itp.). A co można zrobić ze starych gazet zaprezentował Warsztat Terapii zajęciowej "Tęcza".
W ostatnim namiocie przy wsparciu pracowników Remondis, ci którzy chcieli, a było ich naprawdę sporo, mogli a właściwie musieli, samodzielnie posadzić swoje roślinki, które przygotowała Zieleń Miejska . Dlaczego musieli? Bo takie było jedno z zadań, które musieli wypełnić ci, którzy chcieli zdobyć Certyfikat Recyklera. I właśnie ten Certyfikar okazał się hitem strefy EKO, która przeżywała momentami prawdziwe oblężenie.

Chciałbym bardzo gorąco podziękować Partnerom naszej strefy za wielkie zaangażowanie i przygotowanie poszczególnych stanowisk.

 

 

 

 

 

 


Wielkie podziękowania należą się też Zieleni Miejskiej, dzięki której wielu bydgoszczan zabrało do domu własnoręcznie posadzone rośliny.

 

Dziękuję również Studiu Kreacji Wizualnej Erka oraz drukarni JS Druk za przygotowanie graficzne oraz druk Certyfikaty Recyklera.

 

I ostatnie, ale olbrzymie podziękowania dla Marcina, który poświęcił cały dzień, żeby wspierać i pomagać nam w naszych działaniach.

 

A w niedzielę przy okazji wielu różnych rywalizacji na wodzie zespoły Archers, Helgesen, JS Druk oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego stoczyły pasjonującą walkę na łodziach zbudowanych z plastikowych butelek i żeby jeszcze nie było za łatwo dostali wiosła zrobione z trzonków od łopat i plastikowych desek do krojenia warzyw. Tą niesamowitą rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnął zespół UKW. Szkoda tylko, że na rewanż trzeba będzie czekać do przyszłego roku.

I w taki sposób minęły 2 dni poświęcone wspólnej zabawie, rywalizacji, ale również edukacji proekologicznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą Strefę EKO i do zobaczenia w przyszłym roku 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]