GMINNY OŚRODEK KULTURY - warsztaty recyklingowe - Dobrcz


Wielkie podziękowania dla p. Honoraty Szuster, szefowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu za zaproszenie do przeprowadzenia warsztatów recyklingowych połączonych z wystawą #DrugieŻycieŚmieci.

 

To było dla nas kolejne wyjątkowe i pełne zaskoczeń doświadczenie w promowaniu akcji #DrugieŻycieŚmieci i wykorzystywaniu tego, co często nazywamy śmieciami do tworzenia czegoś ... no właśnie czego? Większość z nas traktuje śmieci w sposób dosłowny, czyli wyrzucamy je, niestety przyczyniając się w ten sposób do powstawania kolejnych wielkich gór odpadów. A przecież one same nie znikną. Coś trzeba będzie z nimi zrobić. I tu rodzi się pytanie - czy MY możemy coś z tym zrobić? Oczywiście, sposobów jest wiele. Ale po pierwsze musimy zdać sobie sprawę, że kupujemy ZBYT WIELE - sprzętów, ubrań, elektroniki, żywności. Czy zastanawialiście się kiedyś ile z naszych zakupów ląduje w śmietniku? Najważniejsze to zastanowić się czy to, co kupujemy jest nam naprawdę potrzebne. A jeśli już coś chcemy wyrzucić, to zastanówmy się czy możemy np. przekazać to komuś innemu, kto jeszcze będzie z tego korzystał. Albo tak, jak my, "zamienić" to na coś ozdobnego lub użytkowego. Wiele razy podczas takich warsztatów jak ten przekonywaliśmy się, że wyobraźnia ludzka nie zna granic. Dzisiaj przekonać nieprzekonanych pomagała nam nasza wystawa rozmaitości wykonanych właśnie z przysłowiowych śmieci. To była też dla Was pewna forma inspiracji i zachęty do spróbowania własnych sił.

A patrząc na to, co dzisiaj został.o "wyprodukowane" podczas warsztatów miałem ogromną satysfakcję z tego, co udało nam się wspólnie zrobić. Mam też ogromną nadzieję, że praca tu wykonana będzie kontynuowana również w domach uczestników warsztatów i zwiedzająch naszą wystawę. I prawdę mówiąc, jestem ogromnie ciekaw Waszych pomysłów.

A zatem do dzieła 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]