CARREFOUR - butelkowa choinka - Bydgoszcz


Śmieci... co z nimi zrobić... No jak to co? Po prostu wyrzucić! Ty, ja, on, ona, my wszyscy "produkujemy" śmieci. A może nie wszystko musi być śmieciem, odpadem? A może można je wykorzystać jakoś inaczej i dać im drugie życie? Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy po prostu je wyrzucacie?

We współpracy z Carrefour Bydgoszcz Fordon kolejny raz postanowiliśmy pokazać Wam, że śmieci nie muszą być tylko śmieciami. 

 

Kilka dni temu w sklepie stanęła choinka zrobiona z plastikowych butelek. Dziś przyszedł czas, żeby ją przystroić. Ozdoby z plastikowych nakrętek od butelek przygotowały dzieciaki ze Szkół Podstawowych nr 27 i 65. Poświęciły naprawdę sporo czasu i wykazały się wielką kreatywnością, ale efekt końcowy był tego wart. Zobaczcie zresztą zdjęcia.

No ale w czasach kiedy tyle mówi się o zanieczyszczaniu środowiska m.in. plastikami robić choinkę właśnie z plastkiu? Tak, bo chcemy w ten sposób zwrócić Waszą uwagę na problem ochrony środowiska, ale przy okazji pokazać, że naprawdę możemy śmieciom dać drugie życie.

Chciałbym też Was uspokoić, że WSZYSTKIE użyte materiały pochodziły z odzysku.

Mam nadzieję, że ta nietypowa choinka spodoba się Wam a może będzie dla Was też jakąś inspiracją. Podejmiecie to wyzwanie?


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]