Drugie życie śmieci

Śmieci... Są nieodłącznym elementem naszego życia. No, ale przecież je sortujemy, pakujemy do worków i wyrzucamy do specjalnych pojemników. W każdym śmietniku są dziesiątki i setki worków ze śmieciami a w całym mieście są dziesiątki i setki śmietników. I nagle się okazuje, że gdzieś wyrasta kolejna wielka góra śmieci. Ale my sobie z tego nie zdajemy sprawy, bo tego nie widzimy. Słyszeliśmy, że gdzieś, ktoś coś mówił, że jest problem z odpadami, ale przecież nas to nie dotyczy. Czy aby na pewno? I co zostawimy po sobie przyszłym pokoleniom?

Zróbmy "rachunek sumienia" i dobrze zaplanujmy następne zakupy. Czy na pewno potrzebujemy tyle różnych artykułów? Zastanówmy się ile z nich wyląduje później w śmietniku. Oczywiście na pewno te góry śmieci nie znikną od razu, ale niech chociaż będą mniejsze. I każdy z nas ma na to wpływ.

DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI to akcja, wyzwanie, zabawa, która ma pokazać jak wiele z tego, co wyrzucamy można wykorzystać w kreatywny i użykowy sposób.

W naszej "produkcji" wykorzystaliśmy tylko to, czego używamy na co dzień. Mamy nadzieję, że dla części z Was będzie to inspiracja do podjęcia tego wyzwania i zrealizowania własnych pomysłów. 

A dla tych, którzy nie mają czasu, albo nie czują się na siłach proponujemy nasze "produkty". Ich sprzedaż pomoże nam sfinansować nasze kolejne działania.

 

 

* Zdjęcia produktów wykonane przez Agencję Fotograficzno-Reklamową WHITEBERRY.

 

 

 

 

 Miniatura produktu Ławeczka

Ławeczka

100.00 zł
 Miniatura produktu Korkowy miecznik

Korkowy miecznik

300.00 zł
 Miniatura produktu Wieszak z deski

Wieszak z deski

150.00 zł
 Miniatura produktu Zegar deska

Zegar deska

150.00 zł
 Miniatura produktu Domki

Domki

250.00 zł
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]