TEMPS-GO - wymiana młodzieżowa - Marmande / Francja


I dane nam było znowu gościć w Marmande, we Francji na kolejnej Międzynarodowej Wymianie Młodzieżowej, która odbyła się w dniach 12 – 20 lipca 2010. Uczestniczyła w niej młodzież z Libanu, Macedonii, Francji i Polski a głównym tematem były tradycyjne gry i sporty.

Przygotowania zajęły nam sporo czasu, ale i satysfakcja była wielka, kiedy widzieliśmy jak innym podoba się to, co przygotowaliśmy. My zaproponowaliśmy: sztafetę, rzut jajkiem i „dwa ognie” a z gier planszowych: ulepszonego „Chińczyka”, cymbergaja, kapsle i „farmera”. Niektóre propozycje, które przygotowały inne kraje były wyczerpujące, inne śmieszne. Ale przy wszystkich świetnie się bawiliśmy: palotte, petanque, picado, „monkey football", jedzenie jabłka bez używania rąk czy chodzenie tyłem po krętym torze za pomocą lustra.

Kolejnym wspaniałym doświadczeniem były wieczory narodowe, w trakcie, których poznawaliśmy kulturę, tradycyjne stroje i tańce, piosenki i kulinarne przysmaki naszych przyjaciół z innych krajów. My przygotowaliśmy m.in. film video o nas, teatrzyk cieni i legendę o smoku wawelskim oraz na zakończenie baletowy popis w naszym wykonaniu, czyli „Jezioro łabędzie”. A to jeszcze nie wszystko, bo organizatorzy zadbali również o inne atrakcje jak np. wspinanie się na drzewa, podchody w Bordeaux, wspólny kalendarz, spanie na trybunach, śpiewy w Blue Cafe.

Nie da się tego tak po prostu opisać, to trzeba było zobaczyć na własne oczy.

Dziękujemy, że chcieliście dzielić z nami te wspaniałe chwile. I wam kochani organizatorzy, że przygotowaliście tak wspaniałą wymianę.

 


Projekt współfinansowany przez

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]