ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Gdynia


Tym razem zawitaliśmy z naszą akcją nad piękne polskie morze. 

I tu nasza akcja ODBLASK TO NIE OBCIACH rozpoczęła się pod honorowym patronatem Prezydenta Gdyni.


To już nasze 13 miasto i wcale nie jesteśmy przesądni. Wręcz odwrotnie. Życzliwość z jaką się tu spotkaliśmy, choćby ze strony Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, które udostępniło autobus na potrzeby naszej akcji napawa nas wielkim optymizmem.


I jak we wszystkich poprzednich akcjach, tak i tym razem wspólnie m.in. z Policją i Strażą Miejską będziemy przekonywać nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych, że odblaski mogą nam uratować życie.


Ale mamy też nietypowe wsparcie - klubów koszykarskich - Asseco Gdynia i Cheerleaders Gdynia oraz Basket 90. 

 


Szkoły, przedszkola, mecze sportowe - to tam m.in. będą prowadzone akcje promujące noszenie odblasków a pomoże w tym nasza "magiczna" tuba. Bo to właśnie ona jest efektem naszych działań. Tuby w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazują czy i dlaczego warto a nawet trzeba nosić odblaski. Chcemy też podkreślić, że nasza akcja nie ma zastąpić tych działań, które od lat prowadzi Policja i Straż Miejska. Ma to być ich skuteczne uzupełnienie.

Odblaski to ważna, ale tylko część czegoś, co nazywamy bezpieczeństwem. Trzeba pamiętać, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają prawa, ale również obowiązki. Kierowcy, rowerzyści i piesi wzajemnie na siebie "oddziaływują" i nie tylko przestrzeganie przepisów, ale i wzajemny szacunek mogą poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach i ulicach.

Wielkie podziękowania należą się tym, którzy obdarowali nas swoim zaufaniem i uwierzyli, że warto zrobić coś dla innych. Dziękujemy za Wasze wielkie serca i wymierne wsparcie, bo bez Waszej pomocy ten projekt pozostałby "na papierze".

 

 

 

 

 


Chciałbym też bardzo podziękować firmie Nord, która oprócz szybkiego i bezbłędnego oklejenia autobusu bardzo nam pomogła w początkowych fazach naszej akcji.

 

Jeżeli dzięki takim wspólnym działaniom uda nam się uratować choć jedno ludzkie życie, to znaczy, że warto było to robić.

Pamiętajcie, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]