HOTEL JANTAR WELLNESS & SPA - butelkowa choinka - Ustka


Co można zrobić mając 300 plastikowych butelek, 1.000 nakrętek, 300 słomek, 50m szpagatu i folię stretch? Można zrobić nietypową choinkę!

A dlaczego nie prawdziwą i zieloną? Jest wiele powodów. Przede wszystkim to nietypowa chęć zwrócenia uwagi na problem śmieci oraz swoista prowokacja, która ma zmusić ludzi do refleksji co i ile kupują w okresie świątecznym oraz ile śmieci i niewykorzystanej żywności zostanie po świątecznych zakupach. Codziennie "produkujemy" kolejne śmieci, pakujemy je do worków i ... wyrzucamy. Ale czy zastanawiamy się co się z nimi później dzieje? Jak nieprawdopodobnie zaśmiecamy nasze środowisko? Plastikowa butelka rozkłada się po ok. 600 latach! A może można dać jej "drugie życie" i ponownie wykorzystać. To wyzwanie, wspaniała zabawa, ale również edukacja.

 

Świetna lokalizacja, pyszne jedzenie oraz przesympatyczna obsługa sprawia, że Hotel Jantar Wellness & Spa Ustka to świetne i całoroczne miejsce do wypoczynku dla indywidualnych osób oraz całych rodzin.

To nie pierwsza nasza współpraca, bo przez wiele lat Hotel Jantar Wellness & Spa wielokrotnie wspierał naszą akcję promującą noszenie odblasków - "Odblask to nie obciach", przyczyniając się w ten sposób do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

I właśnie przy którejś z kolejnych rozmów "wypłynął" temat naszej kolejnej inicjatywy "Drugie życie śmieci". A że właściciele Hotel Jantar Wellness & Spa aktywnie działają na tym polu i wspierają proekologiczne inicjatywy, nasze argumenty szybko ich przekonały, że warto również gościom hotelu w nietypowy sposób zwrócić uwagę na problem ochrony środowiska, segregacji śmieci i recyklingu. Nam też dużo nie trzeba było mówić. W uzgodnionym wcześniej terminie zapakowaliśmy się w samochód i pojechaliśmy do Ustki, by po kilkunastu godzinach intesywnej pracy, przed hotelem stanęła ta wyjątkowa choinka .

To nie jedyna, ale pierwsza nasza butelkowa choinka i taka akcja poza Bydgoszczą i tym większe podziękowanie dla szefostwa Hotelu Jantar za kolejną ważną i wspólną inicjatywę. A "żywe" choinki niech sobie rosną sobie w lesie


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]