HOTEL JANTAR WELLNESS & SPA - sadzimy kwiatki - Ustka


Dzień Dziecka może mieć różne oblicza. My zostaliśmy "wyposażeni" przez Plast-Mar Balczewo w recyklingowe doniczki oraz Zieleń Miejską w Bydgoszczy w roślinki i wyruszyliśmy do ... Ustki.

 

Dlaczego akurat tam? Ano dlatego, że znajduje się tam Hotel Jantar Wellness & Spa. Dlaczego akurat ten hotel? Bo jego właścicielom bliskie sercu są różne działania proekologiczne i bardzo im się spodobała nasza akcja #DrugieŻycieŚmieci promująca kreatywne wykorzystywanie tego co uważamy za śmieci i odpady.

To już nasza kolejna wizyta w tym wyjątkowym hotelu. I znowu zaprosiliśmy przebywających tu gości do wspólnej pracy. A polegała ona na zaprojektowaniu wyglądu recykligowej doniczki wykorzystując do tego zużyte nakrętki od plastikowych butelek. Następnie na samodzielnym posadzeniu wybranej roślinki a konkretnie jednego z kilku rodzajów fikusów. I taką pamiątkę można było zabrać do domu.

Wszyscy dzisiaj byliśmy dziećmi, więc rąk do pracy nie brakowało. I tych młodych ciałem i tych młodych duchem. Pomysłów co niemiara, co można zobaczyć w poniższej galerii. 

Dla nas wielka satysfakcja, że mogliśmy zwrócić uwagę na olbrzymi problem śmieci, które wszyscy produkujemy, ale również pokazać, że zamiast wyrzucać, to przynajmniej część z nich możemy wykorzystać i zamienić na coś ozdobnego lub użytkowego. Kilka przykładów co i jak zrobić można było zobaczyć na przygotowanej przez nas niewielkiej wystawie.

A największym dla nas podziękowaniem były uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych uczestniczących w tych nietypowych warsztatach.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]