HOTEL JANTAR WELLNESS & SPA - co wyrzuciło morze - Ustka


Hotel to miejsce, w którym szukamy przede wszystkim odrobiny odpoczynku i wytchnienia po ciężkiej całorocznej pracy. Oczekujemy również dobrego jedzenia i profesjonalnej obsługi. Ale są hotele, które ofeują dużo więcej. Do nich należy nasz ulubiony Hotel Jantar Wellness & Spa w Ustce.

Jego właściciele i personel dbają o to, żeby odwiedzający goście zapamiętali hotel również z nietypowych doświadczeń, jakimi są całoroczne wyjątkowe warsztaty i animacje dla dorosłych i dzieci - m.in. kulinarne, magiczne, muzyczne. 

A my bardzo się cieszymy, że to nasza kolejna już wizyta i możliwość podzielenia się naszymi ekologicznymi doświadczeniami. Szeroko rozumiana ekologia i ochrona środowiska to tematy bardzo aktualne, bo wszyscy "produkujemy" olbrzymie ilości śmieci, które później lądują... no właśnie - gdzie. Pół biedy, jeśli w koszach lub kontenerach na śmieci. Ale niestety wystarczy spacer do najbliższego lasu albo po plaży, żeby przekonać się, że daleko nam jeszcze do ideału.

No ale przecież słyszeliśmy wszyscy o recyklingu lub upcyklingu. Ale czy wiemy co to jest? I to właśnie jest moment na nasze "występy", czyli warsztaty bazujące na naszej wieloletniej akcji #DrugieŻycieŚmieci. Pokazujemy gościom hotelu co można zrobić z przysłowiowych śmieci i zachęcamy do wspólnej pracy w trakcie trwania warsztatów.

Tym razem postanowiliśmy pokazać, że spacer po plaży, to również możliwość zebrania materiałów do zrobienia własnoręcznej i wyjątkowej pamiątki znad morza. Materiały leżą wokół nas, wystarczy po nie się schylić. Muszelki, patyki, kamienie i inne "skarby" wyrzucone przez morze mogą posłużyć do dalszych prac. 

Podczas ostatniej wizyty zebraliśmy sporo takich materiałów. Zadaniem gości było "przelać" swój indywidualny pomysł na przygotowane wcześniej przez nas ramki z tektury i patyków. Do dyspozycji były kamienie i muszelki. 

Chciałbym podkreślić, że wszystkie materiały, z wyjątkiem tektury, zostały zebrane na usteckiej plaży podczas naszej poprzedniej wizyty.

No i goście hotelu, a właściwie ich wyobraźnia okazała się niewyczerpana. Wszyscy uczestnicy warsztatów, dorośli i dzieci, wykazali się ogromną kreatywnością i wszyscy się świetnie bawiliśmy przy okazji zwracając uwagę na problem śmieci i ochrony naszego środowiska. 

"Dotknęliśmy" również tematu bezpieczeństwa na drogach, czyli odblaski i nasza "magiczna" tuba oraz wieloletnia akcja #OdblaskToNieObciach a ci, którzy chcieli przekonać się jak to jest jeździć "pod wpływem" mogli się o tym przekonać używając alkogogli

 

Wielkie podziękowania dla właściceli Hotel Jantar Wellness & Spa za nieustające wsparcie działań proekologicznych i zaproszenie do zorganizowania kolejnych eko warsztatów. I dlatego hasło #ecohoteljantar jest jak najbardziej aktualne.

 

Chciałbym też bardzo podziękować firmie Best-Pol Gniezno za pistolet i klej na gorąco, które bardzo nam pomogły w przeprowadzeniu tych warsztatów.

Do zobaczenia na następnych warsztatach 

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]