AMBEREXPO - EDU offshore WIND - Gdańsk


Życie jest pełne niespodzianek. A jedną z nich było zaproszenie do udziału w jedynym w skali kraju wyjątkowym wydarzeniu EDU OFFSHORE WIND 2024, które przybliża rozwojowy rynek pracy w zielonej energetyce w Polsce, a które jest organizowane przez Województwo PomorskieMiędzynarodowe Targi Gdańskie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBER EXPO.

Zaproszenie do udziału było jednocześnie nietypowym wyzwaniem, ponieważ nawiązując do konwencji wydarzenia mieliśmy zbudować ... wiatrak z plastikowych butelek! Budowanie "różności" z butelek nie jest nam obce, bo od wielu lat organizujemy Wielki Wyścig Butelkowy podczas bydgoskiej imprezy "Ster na Bydgoszcz". Ale tym razem poprzeczka powędrowała bardzo wysoko, bo wiatrak miał przypominać ten w farm wiatrowych, być wysoki a śmigła miały się obracać. Muszę przyznać, że nie było łatwo, ale ... No właśnie, jak pojawiają się nietypowe problemy, to trzeba znaleźć nietypowe rozwiązania. I myślę, że nam się udało. Blisko 4-metrowy wiatrak pięknie się prezentował i przyciągał uwagę wielu zwiedzających, którzy chętnie się z nim fotografowali. 

Naszym wspólnym, wraz z organizatorami wydarzenia zamysłem było też zwrócić uwagę gości na problemy związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska a także zachęcić do refleksji nad swoim wpływem na środowisko i do podejmowania małych, codziennych działań na rzecz ochrony naszej planety.

Chciałbym też uspokoić niedowiarków, bo wszystkie wykorzystane butelki pochodziły z odzysku a było to możliwe dzięki bydgoskiej firmie Tele-Fonika Kable, która te butelki na terenie swojego zakładu dla nas uzbierała. Bardzo Wam dziękuję 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]