FESTIWAL ZERO WASTE - Bydgoski Budżet Obywatelski - Bydgoszcz


W gościnnych progach Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu działo i dzieje się dużo.

 

Tym razem odbył się tam Festiwal ZERO WASTE, którego organizatorem było Muzeum Mydła i Historii Brudu i który został sfinansowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wielki szacunek dla organizatorów za wielki wkład pracy w przygotowanie tej wyjątkowej imprezy.

Nie sposób opisać wszystkie atrakcje, które czekały na odwiedzających a były to m.in. warsztaty tematyczne, wykłady, wymieniady, stoiska organizacji i wytwórców związanych z ekologią, konkursy i występy artystyczne.

Nam przypadła rola przeprowadzenia warsztatów upcyklingowych. Dzieci wykorzystywały plastikowe nakrętki i samodzielnie projektowały ozdobienie recyklingowych doniczek a następnie samodzielnie sadziły w nich roślinki. Bardzo dziękuję firmom PLASTMAR i ZIELEŃ MIEJSKA za wsparcie naszego warsztatu.

Dzieci, ale również dorośli zaskoczyli nas niesamowitą kreatywnością i była to wielka przyjemność patrzeć na ich zaangażowanie.

Przygotowaliśmy również mini wystawkę tego co robiliśmy w ramach naszej akcji #DrugieŻycieŚmieci, czyli rzeczy ozdobne, użytkowe i edukacyjne, które zostały zrobione z tzw. odpadów i śmieci, np. plastikowych butelek i nakrętek, korków od wina, części starych palet, sznurków, drutów, patyków, kamieni, tektury i wielu innych. Okazało się to dla wielu odwiedzających sporym zaskoczeniem, ale również ku naszej wielkiej satysfakcji inspiracją.

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie, bo świetnie spędziliśmy ten czas dzieląc się z innymi naszymi pomysłami i pasją.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]