ZAKŁAD POPRAWCZY I SCHRONISKO DLA NIELETNICH - eko warsztaty - Koronowo


To było dla nas całkiem nowe, ale jednocześnie bardzo ciekawe, doświadczenie. I mimo, że tym razem miejsce dla nas nietypowe, to tematyka wciąż aktualna. Ekologia, segregacja śmieci, recykling i ochrona środowiska to tematy wciąż aktualne i dotyczące nas wszystkich, bez względu kim i gdzie jesteśmy. To od naszej odpowiedzialności zależy, co po sobie zostawimy naszym następnym pokoleniom.

Korzystając z naszych doświadczeń zaproponowaliśmy ozdobienie recyklingowych doniczek plastikowymi nakrętkami według własnego pomysłu. Na początku może nie było super entuzjazmu, ale po chwili praca ruszyła pełną parą. I tak, jak to wiele razy powtarzałem - na początek wszyscy mają to samo, ale końcowe efekty są zupełnie różne. Tak było i tym razem i dziewczyny wykazały się naprawdę wielką kreatywnością.

#DrugieŻycieŚmieci to akcja, któą promujemy od dłuższego czasu i wykorzystując okazję zaprezentowaliśmy również mini wystawkę i galerię zdjęć naszych "śmieciowych produktów" z takich materiałów jak: plastikowe butelki i nakrętki, drewniane palety, korki od wina, tektura, drewno wyrzucone przez morze, patyki, kamienie, żarówki i wiele innych. Jednym słowem to, co większość z nas po prostu wyrzuca.

A po skończonej pracy zostaliśmy zaproszeni do oglądnięcia galerii wcześniej wykonanych prac. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyliśmy - rysunki, malunki, makramy i wiele innych wyjątkowych prac. I ku naszej wielkiej satysfakcji jedną z takich prac - makramę, dostaliśmy na pamiątkę.

Mamy nadzieję, że nasz pobyt pozwoli zwiększyć różnorodność materiałów w kolejnych pracach. I tak jak my, dziewczyny pokażą, że można dać drugie życie przysłowiowym śmieciom.

 

 

Wielkie podziękowania dla firmy Plast-Mar z Balczewa, która wyposażyła nas w doniczki z recyklingu, dla Zieleni Miejskiej w Bydgoszczy, która przekazała nam roślinki oraz firmie Best-Pol, dzięki której mogliśmy to wszystko skleić.

 

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]