Długo oczekiwana kolejna edycja "Steru na Bydgoszcz", przygotowana i zorganizowana przez Urząd Miasta Bydgoszczy za nami.
Jedna z największych atrakcji "Steru na Bydgoszcz", czyli Wielki Wyścig Butelkowy odbył się dzięki wsparciu wielu firm i instytucji. Dziękujemy :)
Sponsorzy Wielkiego Wyścigu Butelkowego
Przyjaciele Wielkiego Wyścigu Butelkowego
Ale zanim zespoły się zwodowały tradycyjnie odbyły się dodatkowe i równie zacięte konkursy:
Firma Fale Loki Koki ufundowała dla wszystkich startujących uczestników zestawy kosmetyczne a Muzeum Mydła i Historii Brudu wyprodukowane specjalnie na tą okazję bydgoskie mydła.
Zwycięzca Wielkiego Wyścigu Butelkowego zdobył Puchar Prezydenta Bydgoszczy oraz otrzymał gadżety ufundowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Drugie i trzecie miejsce zostało nagrodzone pakietami do Parku Rozrywki, które ufundował Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.
Wszystkie startujące zespoły otrzymały też pamiątkowe dyplomy oraz nietypowe, bo recyklingowe puchary, na "produkcję" których materiał przekazała firma Termofloor.
Wielki Wyścig Butelkowy to nie tylko zabawa i rywalizacja. Zależało nam, żeby zwrócić uwagę na problemy z zaśmiecaniem naszego wspólnego środowiska. Aspekt proekologiczny był od zawsze dla nas bardzo ważny. I dlatego bardzo się cieszę, że wszystkie starujące zespoły do budowy swoich łodzi dostały butelki z odzysku. Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili a w szczególności tym, którzy zorganizowali zbiórkę butelek.
Jak ten czas leci... To już kolejny raz, kiedy na starcie stanęły ekipy gotowe zmierzyć się w tym nietypowym i wyjątkowym Wyścigu i zaskoczyć swoich przeciwników a czasem nawet siebie samych. Wyzwanie tym większe, że wszystkie startujące zespoły dostały te same materiały i tą samą ich ilość. Wyposażeni byli w wiosła zrobione z plastikowych desek do krojenia warzyw i trzonków od łopat a napęd stanowiła tylko, a może i aż, siła mięśni ludzkich.
Chciałbym też bardzo podziękować firmie Vossloh Cogifer, która zebrała część butek potrzebnych do zbudowania łodzi dla siebie i innych zespołów. Kolejna część łodzi została zbudowana z butelek z poprzedniego Wyścigu. I w jednym i w drugim wypadku butelki wylądowałyby na śmietniku a tak dostały "drugie życie".
Ten wyjątkowy projekt organizujemy już po raz 13-ty i wciąż co roku gromadzi on nad Brdą tysiące kibiców. To nasza wielka satysfakcja i cieszymy się ogromnie, że tak Wam się to podoba.
Ale to nie tylko Wyścig. To przede wszystkim wielkie wyzwanie, które zaczyna się już na etapie projektowania, poprzez budowę, kończąc zmagania zespołów rywalizacją na wodzie. I mimo upływu tylu lat zespoły co roku zaskakują nas swoją niesamowitą kreatywnością.
I właśnie ta formuła okazuje się wielkim sukcesem. Uczestnicy samodzielnie projektują swoje „pojazdy wodne” uruchamiając niesamowite pokłady wyobraźni. Budują nie tylko łodzie, ale również ducha zespołowego, żeby na samym końcu, stojąc ramię w ramię z innymi śmiałkami, stoczyć pasjonującą walkę, a przy okazji świetnie się bawić. Tu nie ma przegranych. Tu wszyscy są zwycięzcami.
No, ale czas na najważniejsze, czyli na Wielki Wyścig Butelkowy. Tak to wyglądało z powietrza.
A tak wygląda ostateczna klasyfikacja:
Nad bezpieczeństwem wszystkich startujących zespołów czuwało jak zwykle nieocenione WOPR.
Oglądając tegoroczne relacje, przypomnijcie sobie jak to było w latach poprzednich: 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010 i 2009.
Również wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które pomogły nam przy organizacji:
No i jak zwykle na koniec nie może obyć się bez podziękowań dla wszystkich "bezimiennych", którzy na różnych etapach pomagali nam w zrealizowaniu tego wyjątkowego projektu. Przede wszystkim ekipie z Wydziału Promocji UM Bydgoszcz.
Zmęczenie fizyczne i psychiczne po miesiącach przygotowań jest naprawdę duże, ale patrząc jak startujące zespoły i kibicujące im tłumy się bawiły nie zamieniłbym tego na nic innego.
Do zobaczenia w przyszłym roku