WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2012 - wyścig - Bydgoszcz


Po raz kolejny Wydział Promocji, Sportu i Turystyki Miasta Bydgoszczy organizował festiwal wodny

A my kolejny raz mieliśmy w nim swój udział organizując Wielki Wyścig Butelkowy. I tylko tak dla przypomnienia, o co w tym chodzi. Każdy ze startujących zespołów otrzymał tą samą ilość materiałów i te same materiały: plastikowe puste butelki, nakrętki, taśmę klejącą oraz folię stretch. Obowiązkiem zespołu było samodzielne zaprojektowanie i wykonanie swoich łodzi. Wiosła zostały przygotowane przez organizatora a wykonane zostały z trzonków od łopat i plastikowych desek do krojenia warzyw. Napęd stanowiła tylko i wyłącznie siła mięśni ludzkich.

Ale nie byłoby to możliwe bez pomocy tych, którzy nas wspierali

 

Bardzo dziękuję startującym zespołom, które za każdym razem wkładają w przygotowania i sam wyścig dużo wysiłku. Ale i efekt ich pracy jest niesamowity. Poprzeczka z roku na rok zawieszana jest coraz wyżej.

Najważniejszy był sam udział w wyścigu a kolejność na mecie była następująca:
1. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza
2. Remondis
3. Unilever
4. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
5. Erasmus - studenci tureccy studiujący w Bydgoszczy
6. Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe
7. Gazeta Wyborcza
8. TVP Bydgoszcz
9. Urząd Miasta Bydgoszcz / RAMIEL
10. Sławek & Przyjaciele - uczestnicy międzynarodowej wymiany z Francji, Hiszpanii i Polski
11. Gazeta Pomorska
12. Sklep sportowy Decathlon

Nad bezpieczeństwem startujących ekip czuwał jak zwykle WOPR Bydgoszcz.

 

Startujące zespoły oprócz upominków przygotowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy otrzymały także puchary przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy a wykonane z ….. materiałów odpadowych.

Mam wielką satysfakcję, że zespoły w trakcie projektowania, budowy i samego wyścigu podejmując to wyzwanie świetnie się przy tym bawiły. No i ogromna radość, że równie dobrze bawili się z nami wspierający zespoły tłumnie przybyli kibice.

Była też dodatkowa atrakcja. Wszyscy chętni mogli popłynąć największą na świecie łodzią zbudowaną przez też nas z 5.454 plastikowych butelek. Pobiliśmy w ten sposób rekord Guinnessa o blisko 2.000 butelek.

Już myślimy o kolejnych atrakcjach, więc zapraszamy za rok.

Tak wyglądało to w latach ubiegłych: 20112010 i 2009.

 


Chciałbym też bardzo gorąco podziękować firmom i instytucjom, bez pomocy których to wszystko by się nie udało.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]