WARSZTATY EKOLOGICZNE - Carrefour Fordon - Bydgoszcz


Plastikowe butelki, nakrętki od butelek... Co z nimi zobić? Wyrzucić, bo to zwykłe śmieci? Ale co z ochroną środowiska czy recyklingiem? Na warsztatach ekologicznych zorganizowanych wspólnie z Carrefour Fordon pokazaliśmy jak przysłowiowym śmieciom można dać drugie życie.

 

Wspólnie z dziećmi "wyprodukowaliśmy" mnóstwo kolorowych kwiatów. Był też motylek, ludzik, bałwanek, kurczaczek, długaśna stonoga. 

Ale ze śmieci można zrobić wiele innych rzeczy. Z plastikowych butelek można zrobić świnkę-skarbonkę, pufkę do siedzenia, fotel a nawet cały domek. Pokazaliśmy też jak z butelki po płynie do naczyń zrobić samochód a z korków do wina miseczkę na owoce.

Pokazaliśmy tylko kilka przykładów jak można zrobić z rzeczy, którewyrzucamy na śmieci mając wiielką nadzieję, że zainspirujemy innych również do realizacji własnych pomysłów. Te warsztaty mogą być pierwszym krokiem do ciekawego i nietypowego wyzwania, świetnej zabawy, ale również zwróceniem uwagi na wielki problem dotyczący zaśmiecania naszego środowiska i wynikających z tego konsekwencji.

 

Jak zwykle przy produkcji wykorzystałem pistolet i klej na gorąco firmy Best-Pol.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]