USTKA NA FALI - wyścig butelkowy 2024 - Ustka


Dni Morza to cykliczna impreza organizowana przez Urząd Miasta Ustka. I właśnie w jej trakcie po raz 2 zorganizowaliśmy Wyścig Butelkowy.

 

Chciałbym przede wszystkim podziękować Sponsorom Wyścigu, dzięki którym udało się zrealizować nasz pomysł.

 

ZGK Ustka

 

 

 

 

 

Wielkie podziękowania należą się również tym, którzy ufundowali nagrody dla startujących zespołów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale zanim przystąpiliśmy do rywalizacji na wodzie odbyły się nietypowe konkursy: 

Dziękuję wszystkim firmom, które przekazały materiały, które były potrzebne do przeprowadzenia tego wyjątkowego Wyścigu a w szczególności: firmie Termofloor za deski do produkcji nietypowych pamiątkowych pucharów, firmie Supertape za taśmy klejące niezbędne przy produkcji łodzi oraz firmie Artlin, której sznury zostały wykorzystane w Eko Strefie .

Po ubiegłorocznym sukcesie i bardzo dobrym odbiorze nie pozostało nam nic innego, jak tylko zorganizować kolejny Wyścig Butelkowy w Kanale Portowym. Nie ustrzegliśmy się pewnych błędów, ale była to dla nas dobra lekcja i już wiemy na co musimy poprawić kolejnym razem. Bo oczywiście zakładamy, że będą kolejne razy. Tym bardziej, że startujące zespoły już zastanawiają się nad nowymi konstrukcjami.

Najważniejsze, że dopisała pogoda i wszyscy świetnie się bawili.

 

To, o czym należałoby przypomnieć to fakt, że wszystkie startujące zespoły dostają te same materiały i co ważne tą samą ilość materiałów, czyli 360 pustych plastikowych butelek, taśmę klejącą i folię stretch. Następnie samodzielnie projektują i budują "pojazdy wodne", na których się ścigają. Wiosła są zrobione z trzonków od łopat i desek do krojenia warzyw a napęd stanowi wyłącznie siła mięśni ludzkich. A co najważniejsze wszystkie butelki są z odzysku.

W tym roku 8 startujących zespołów zaprezentowało oprócz "normalnych" łodzi m.in. smoczycę, homara, ośmiornicę, łódź wikingów. Rywalizacja na wodzie była jak zwykle zacięta, chociaż podobnie jak w zeszłym roku jedna ekipa wyraźnie odskoczyła od rywali. Natomiast o pozostałe miejsca trwała walka do końca. Niektóre ekipy przeżyły rozczarowanie, bo na treningach ich łodzie były szybkie, ale w trakcie Wyścigu realia okazały się niestety inne. Natomiast te ekipy, które były skazane na przegraną nagle okazały się godnym rywalami.  I ta nieprzewidywalność jest największym atutem Wyścigu. 3 pierwsze zespoły otrzymały wyjątkowe nagrody a ostateczna kolejność była następująca:

  1. Stako Team - nagroda "Open day" ufundowana przez Hotel Grand Lubicz
  2. ZGK Ustka - vouchery do Sun-Med Ustka ufundowane przez Pomorze Ustka Ośrodek Rehabilitacyjno Wypoczynkowy
  3. Jantar Team - vouchery do ZOO, fokarium, saun i basenów ufundowane przez Dolina Charlotty
  4. KTK Nurt
  5. Grand Lubicz - Homar
  6. Pepsico/Tawerna Portowa
  7. Grand Lubicz - Ośmiornica
  8. Fasada

Po Wyścigu wszyscy stwierdzili, że miejsce nie było tak ważne, jak samo wyzwanie i zabawa. Oczywiście natychmiast zaczęły się plany na następny rok, żeby wypaść jeszcze lepiej i okazalej. Uśmiechnięte twarze uczestników Wyścigu? Bezcenne!!!

 

Przez cały dzień funkcjonowała EKO STREFA, w której na stanowiskach Sławek & Przyjaciele, Stako, KTK Ustka oraz Błękitny Patrol WWF trzeba było wykonać różne zadania a po ich wykonaniu uczestnicy otrzymywali Certyfikat Recyklera.

 

Smakowite podziękowania należą się firmie Eden Catering za przepyszne przekąski przygotowane dla uczestników Wyścigu.

 

Wielkie dzięki dla naszego niezastąpionego konferansjera Jacy, dzięki któremu wszyscy wiedzieli co się dzieje i świetnie się bawili.

 

Chciałbym na koniec podziękować tym dzięki którym udało się przeprowadzić Wyścig sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie.

 

KAPITANAT PORTU MORSKIEGO W USTCE

 

 Do zobaczenia na następnym Wyścigu 


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]