SEGREGUJESZ ODPADY-ZYSKUJESZ - ekologiczny festyn - Bydgoszcz


Bańkowe show, pokazy zumby, fotobudka, występy artystyczne, konkursy i wiele innych atrakcji czekało najmłodszych na festynie ekologicznym zorganizowanym przez Miasto Bydgoszcz. 

Dodatkowo, każdy kto przyniósł posegregowane śmieci mógł wymienić je na rośliny.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które czekały nie tylko na bydgoszczan, bo działo się naprawdę dużo.

A my wsparliśmy naszą wiedzą i doświadczeniem prezentację wystawy wykonanych przez nas, na zlecenie Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszcz, mebli z plastikowych butelek. Były fotele, kanapa, stoliki, leżaki, pufki do siedzenia, świnki-skarbonki, kwiatki. 

 

Przy "montażu" świnek-skarbonek i kwiatków nieocenione okazały się pistolet i kleje na gorąco firmy Best-Pol.

 

Jak zwykle zainteresowanie było ogromne, wielu ludzi nie spodziewało się, że ze zużytych butelek można zrobić np. meble. Dla większości zaskoczeniem było to, że można ich używać i się nie rozpadają. W ramach warsztatów pokazaliśmy jak zrobić np. pufki.

Ważne było to, że większości ludziom uświadomiliśmy w taki nietypowy sposób jak wielkim problemem są śmieci, które wszyscy "produkujemy", ale też i to, że wcale nie musimy ich wyrzucać, tylko dać im drugie życie i zrobić z nich coś użytecznego.

A dla nas największą satysfakcją były rozmowy z tymi, których zainspirowaliśmy i którzy zadeklarowali, że spróbują zrobić coś samodzielnie. Trzymamy kciuki i z wielką niecierpliwością czekamy na efekty ich pracy.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]