ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Świdnica


Podsumowaniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu był festyn "Dzień bez samochodu", który odbył się na obiektach świdnickiego OSiR-u.


Świdnica powitała nas piękną pogodą dzięki czemu tłumnie przybyli na festyn świdniczanie mogli podziwiać udostępniony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "Świdnica" autobus będący wizytówką akcji "Odblask to nie obciach".

 

Tak jak i w poprzednich akcjach, tak i tym razem zorganizowaliśmy prezentację autobusu połączoną z konferencją prasową, na której z pomocą zaproszonych Partnerów i Sponsorów opowiedzieliśmy o naszej wspólnej akcji, jej założeniach i planowanych efektach. Dlaczego to robimy? Bo wciąż świadomość związana z zagrożeniami czyhającymi m.in. na drogach i ulicach nie jest satysfakcjonująca. Wciąż wielu z nas wydaje się, że nas to nas nie dotyczy i nam takie rzeczy się nie zdarzają. Niestety statystyki mówią coś zupełnie innego. Ale ta akcja to nie tylko słowa. To również konkretne działania, bo dzięki niej pozyskaliśmy fundusze, które pozwoliły na wyprodukowanie kolejnej partii "magicznych" tub, które w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazują czy i dlaczego warto nosić odblaski. Tuby trafiły m.in. ręce Straży Miejskiej a to oznacza, że niedługo dzieci w wielu szkołach i przedszkolach będą mogły zobaczyć jak one działają.

 

Ta akcja jest kierowana nie tylko do dzieci, ale również, a może nawet przede wszystkich do młodzieży i dorosłych, bo to właśnie te dwie grupy stanowią największy procent wszystkich negatywnych statystyk. Chcemy, żeby ta nietypowa edukacja bez względu na wiek przyczyniła się do tego, że Polak będzie wreszcie mądry przed szkodą a  nie po niej. Ale trzeba też pamiętać, że odblaski są ważnym, ale nie jedynym elementem tego, co składa się na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Bądźmy widoczni, ale również nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu, przestrzegajmy dozwolonej prędkości, nie wyprzedzajmy na przejściu dla pieszych, dostosowujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Wymagając od innych, zacznijmy od siebie.

 

Najważnieszym celem nasze akcji było wyprodukowanie "magicznych" tub, które wspierają i uzupełniają działania prewencyjne prowadzone przez różne firmy i instytucje. Dlatego chciałbym bardzo gorąco podziękować tym, bez których nie byłoby to możliwe i którzy wsparli nasze działania mające poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach i ulicach.

 

 

 

 

 

 


Specjalne podziękowania dla Hotel Jantar Ustka, który wspiera naszą akcję już od wielu lat.

No i na koniec wielkie podziękowania dla Studia Reklamy COCEPT za świetną współpracę przy przygotowaniu projektu oraz oklejeniu autobusu.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]