ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Siedlce


Tym razem akcja ODBLASK TO NIE OBCIACH trafiła do Siedlec. I to już 18 miasto, w którym wspólnie z lokalnymi instytucjami i firmami promujemy noszenie odblasków.

 

Siedlce powitały nas piękną pogodą i przed budynkiem Urzędu Miasta w obecności gospodarza miasta prezydenta Andrzeja Sitnika odbyła się konferencja prasowa połączona z prezentacją "odblaskowego" autobusu będącego swoistą wizytówką tej akcji. Autobus dzięki wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach będzie jeździł po ulicach miasta przez najbliższe pół roku.

 

Przy każdej nadarzającej się okazji powtarzamy, że problem z odblaskami polega na tym, że większość z nas je ma, ale ich nie nosimy. Dlaczego? Bo nas to nie dotyczy, bo nam się takie rzeczy nie zdarzają i wiele innych, czasem wręcz absurdalych argumentów. A przecież noszenie odblasków ma poprawić naszą "widzialność" i zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Nasze, naszych najbliższych i innych uczestników ruchu drogowego.

Doskonale wiedzą o tym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, którzy podejmują codziennie wysiłki, żeby zmienić tą sytuację. Mamy nadzieję, że przekazując im "magiczne" tuby znacznie zwiększymy efektywność ich pracy i ułatwimy przekonywanie nie tylko dzieci, ale również młodzieży i dorosłych, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.

 

No właśnie, ale co to są te "magiczne" tuby? Wyprodukowane dzięki tej akcji bardzo proste "urządzenia" w prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazują czy i dlaczego warto nosić odblaski. Większość z nas uważa, że jest to oczywiste, ale po prezentacji są bardzo zaskoczeni tym, co widzą.

 

Chciałbym bardzo podziękować pozostałym Partnerom za wsparcie tego wyjątkowego projektu. Również za to, że uwierzyli, że dzięki takim wspólnym działaniom możemy uratować kilka ludzkich istnień i że na naszych drogach może być bezpieczniej.

To właśnie dzięki ich wsparciu wielu siedlczan zaglądając do "magicznych" tub na własne oczy będzie mogło przekonać się jak ważne jest bycie widocznym, szczególnie po zmierzchu.

 

 

 

Ale pamiętajmy też, że odblaski to bardzo ważny, ale nie jedyny element wpływający na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach i ulicach. Nie wsiadamy za kierownicę po spożyciu alkoholu, przestrzegamy dozwolonej prędkości, nie wyprzedzamy na przejściu dla pieszych, dostosowujemy prędkość do panujących warunków na drodze. To klika "oczywistości", o których powinniśmy pamiętać, bo życie ludzkie jest bezcenne. Mądry Polak po szkodzie? Bądźmy wreszcie mądrzy przed szkodą.

 

Na koniec chciałbym bardzo podziękować Drukarni Iwonex za świetną współpracę, wielkie wsparcie i przygotowanie autobusu (projekt graficzny, oklejenie autobusu) do codziennej wędrówki po siedleckich ulicach.

 

Pamiętajcie, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]