ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Łódź


Można powiedzieć, że Łódź to nasz mały jubileusz, bo to już 15 miasto, które odwiedzamy z naszą akcją promującą odblaski. A pomocą i cennymi uwagami bardzo w jej realizacji pomogło nam wiele osób z Urzędu Miasta Łodzi.

 

Dzięki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu po łódzkich ulicach przez najbliższe pół roku będzie jeździł specjalnie oznakowany autobus, będący taką swoistą wizytówką naszej wspólnej akcji.

 

Bardzo cieszymy się też ze współpracy z Komendą Wojewódzką Policji oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji i liczymy, że nasze "magiczne " tuby uatrakcyjnią ich codzienną pracę i pomogą przekonać do noszenia odblasków nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych.


No właśnie co to takiego te "magiczne" tuby. To proste urządzenie, które w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazuje czy i dlaczego warto nosić odblaski. Bo problem z odblaskami nie polega na tym, że ich nie ma. Wręcz odwrotnie. Zostało ich rozdane w skali kraju dosłownie w milionach i własnie największym problemem jest to, że większość z nas je ma, ale ich nie nosi. Można zadać oczywiste pytanie - dlaczego? Odpowiedzi są często hmm... zaskakujące, np. nas to nie dotyczy, nam takie rzeczy się nie zdarzają a nawet, że nas pogrubiają!!! Co jest oczywistą nieprawdą. A przecież nawet ten najmniejszy odblask może nam lub innym użytkownikom ruchu drogowego uratować życie.

Musimy też mieć świadomość, że będąc "niewidocznym" możemy stać się tak ofiarą jak i mimowolnym sprawcą wypadku.

Ale należy też powiedzieć, że same odblaski nie rozwiążą problemów na naszych drogach i ulicach. Pamiętajmy, że my wszyscy, bez względu czy jesteśmy pieszymi, rowerzystami, kierowcami samochodów mamy swoje prawa, ale również obowiązki. Szanujmy się nawzajem, bądźmy dla siebie życzliwsi i bardziej wyrozumiali. Nie licytujmy się kto w takiej czy innej sytuacji był mniej czy bardziej winny. Zanim zaczniemy wymagać od innych, zacznijmy najpierw od siebie.


Chciałbym bardzo gorąco podziękować firmom, dzięki którym udało się zrealizować ten wyjątkowy projekt. Tym bardziej, że wsparły inicjatywę w pewnym sensie wirtualną. Bo czym jest bezpieczeństwo? Nie da się go zważyć,dotknąć, pokazać. Ale wiara w to, że dzięki takim wspólnym działaniom możemy uratować czyjeś ludzkie życie okazała się większa niż chęć zyskania wymiernych korzyści.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wyjątkowe podziękowania należą się firmie Omnidruk, która od początku wspiera nasze akcje i dzięki której możemy rozdawać nasze odblaskowe ludziki.


I na koniec podziękowania dla Agencji Reklamowej AT Studio za świetną robotę przy projektowaniu grafiki oraz oklejeniu autobusu.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]