ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Gniezno


Gniezno - pierwsza stolica Polski. To już nasz kolejny "przystanek" autobusowy i 14-te miasto, w którym przekonujemy, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Gniezna i w symboliczny sposób "wystartowała" konferencją prasową połączoną z prezentacją wyjątkowego autobusu, który na potrzeby akcji udostępniło gnieźnieńskie MPK.

 

O odblaskach powiedziano już chyba wszystko i rozdano ich w skali kraju miliony. No właśnie... Tylko co z tego, że je rozdano, skoro większość z nas ich nie używa, bo jak wiele razy słyszeliśmy "nas to nie dotyczy". I dlatego naszym celem jest zmiana mentalności ludzi i "przeprogramowanie" ich myślenia, żeby zdali sobie sprawę, że noszenie odblasków naprawdę poprawia widoczność i bezpieczeństwo nie tylko tych, którzy je noszą, ale również innych uczestników ruchu drogowego. 


Pewnie się zastanawiacie jak chcemy tego dokonać? Wykorzystamy sprawdzoną już w poprzednich akcjach naszą "magiczną" tubę, która w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazuje jak po zmroku wygląda ktoś, kto nosi odblaski a jak wygląda ten, który ich nie nosi. Tuby trafiły już m.in. w ręce gnieźnieńskiej Policji i Straży Miejskiej i wkrótce dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych będą miały okazję same przekonać się, że warto nosić odblaski.

 

Chcemy też na ten problem zwrócić uwagę nie tylko dzieci, ale również młodzieży i dorosłych, bo to oni są w największym stopniu uczestnikami wypadków. I dlatego tuby "powędrowały" też do innych firm i instytucji.

Oczywiście odblaski to tylko wycinek szeroko rozumianego bezpieczeństwa i nie zagwarantują nam 100% tego bezpieczeństwa. To ważna jego część, ale musimy pamiętać, że my wszyscy kierowcy, rowerzyści i piesi mamy swoje PRAWA, ale również OBOWIĄZKI. Jeśli wymagamy czegoś od innych, zacznijmy od siebie samych. 

 

Chciałbym bardzo gorąco podziękować tym wszystkim, bez których pomocy i wsparcia ta akcja nie zostałaby zrealizowana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


O stronę graficzną i "wystrój" autobusu zadbała Agencja Reklamowa Protective - dziękujemy.

 

 


Mam nadzieję, że dzięki tej wspólnej akcji i dalszym działaniom mieszkańcy Gniezna i okolic zabłysną i dobrym przykładem i odblaskami, bo ODBLASK TO NIE OBCIACH.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]