ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Brodnica


Krążymy tu i tam promując cały czas noszenie odblasków.
Tym razem pogoda nie dopisała, bo Brodnica powitała nas deszczem, ale nie przeszkodziło to nam razem z zaproszonymi Partnerami i Sponsorami zaprezentować kolejny autobus z serii "Odblask to nie obciach".

Jak autobus oczywiście wielkie podziękowanie dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które udostępniło autobus na potrzeby tej wyjątkowej akcji.


Od samego początku trafiliśmy na "podatny grunt" i zyskaliśmy honorowy patronat Burmistrza Brodnicy i współpracę miejscowej Policji oraz Straży Miejskiej.Przy każdej tego typu akcji zawsze jak bumerang wraca to samo pytanie "po co to robicie?". A my zawsze odpowiadamy tak samo "żeby na naszych drogach i ulicach było bezpieczniej". Bo bezpieczeństwo jest naszym wspólnym dobrem i nie ma znaczenia jakiego ktoś jest wyznania czy jakie ma preferencje polityczne, czy jest kobietą czy mężczyzną, czy jest biedny czy bogaty, czy jest młody czy stary. Śmierć nie wybiera i nie zadaje takich pytań. Życie ludzkie jest przecież bezcenne i każde działanie, które może się przyczynić do jego uratowania warte jest wsparcia.

Pomysł był nasz, ale akcja jest wspólna i bierze w niej udział tak wiele i tak różnych instytucji i firm, które postanowiły zrobić coś dla innych. Wymiernym efektem tych działań są wyprodukowane dzięki tej wyjątkowej akcji "magiczne" tuby, które w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazują dlaczego warto nosić odblaski. Trafiły one w ręce m.in. Policji i Straży Miejskiej i pewnie niedługo pojawią się też w brodnickich szkołach i przedszkolach. Ale chcemy też edukować również młodzież i dorosłych i przekonywać ich, że nawet najmniejszy odblask może nam uratować zdrowie czy nawet życie.


Ale bez Sponsorów nie dalibyśmy rady zrealizować tej akcji i dlatego należą im się wielkie podziękowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chciałbym też bardzo podziękować dwóm firmom, które znacząco przyczyniły się do sukcesu tej akcji i bardzo nam pomogły w jej realizacji.


I na koniec apel do dorosłych i młodzieży - nie wstydźcie się nosić odblasków i dawajcie przykład swoim dzieciom, podopiecznym i rodzeństwu pamiętając, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]