ODBLASK TO NIE OBCIACH - odblaskowo z niepełnosprawymi - Bydgoszcz


Kolejna akcja i kolejna możliwość przełamywania pewnych stereotypów i pokazywania, że bezpieczeństwo nie ma granic.

I kolejna wspólna inicjatywa Caritas diecezji bydgoskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz naszej grupy w trakcie której przekonywaliśmy, tym razem niepełnosprawnych, że warto nosić odblaski i być widocznym a co za tym idzie bezpiecznym.

 

Niepełnosprawni to nie goście z kosmosu. To często nasi bliscy, sąsiedzi, czasem po prostu nieznajomi. Ale i oni także, może nawet bardziej niż my sprawni, są narażeni na różne niebezpieczeństwa. Również oni, będąc niewidocznymi dla kierowców, mogą stać się ofiarą wypadku, ale także jego mimowolnym sprawcą. Dlatego w interesie nas WSZYSTKICH jest to, żebyśmy byli widoczni i bezpieczni.

A że bezpieczeństwo to nie tylko to, co na drodze, wykorzystali tą okazję policjanci, żeby przestrzec m.in przed kontaktami z osobami podszywającymi się np. pod wnuczka czy urzędnika i próbującymi wyłudzić pieniądze czy dokumenty, które można wykorzystać do popełnienia przestępstw.

Wszyscy uczestnicy zaglądnęli też do naszej "magicznej" tuby a na zakończenie spotkania otrzymali różne elementy odblaskowe.
Pamiętajcie, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.
 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]