MUZEUM KANAŁU BYDGOSKIEGO - eko warsztaty - Bydgoszcz


Słowo muzeum kojarzy nam się przede wszystkim ze zwiedzaniem. Ale Muzeum Kanału Bydgoskiego to nie jest zwykłe muzeum.

To miejsce, gdzie dzieje się wiele ciekawych rzeczy. To również Centrum Edukacyjno-Społeczne. Znajdują się w nim sale warsztatowe wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Centrum służy mieszkańcom jako miejsce spotkań kulturalnych, społecznych i edukacyjnych. Budynek jest przystosowany architektonicznie do osób z niepełnosprawnością ruchową.

I właśnie tam przeprowadziliśmy eko warsztaty dla ok. setki dzieci. Ich zadaniem było samodzielnie "zaprojektowanie" zdobienia otrzymanej wcześniej recykligowej doniczki z wykorzystaniem plastikowych nakrętek od butelek. Każdy wzór był następnie za pomocą kleju na gorąco mocowany do doniczki. Następnym krokiem było posadzenie roślinki. I tak przygotowany własnoręcznie zestaw dzieci zabrały ze sobą do domu.

 

Na koniec wielkie podziękowania dla firmy Plast-Mar z Balczewa, która wyposażyła nas w doniczki z recyklingu, dla Zieleni Miejskiej w Bydgoszczy, która przekazała nam roślinki oraz firmie Best-Pol, dzięki której mogliśmy to wszystko skleić.

 

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]