LAUDATO SI - wizyta studyjna - Locri / Włochy


Wyjazd do Włoch był w pewnym sensie klamrą, która zapięła 3-letni ekologiczny projekt w oparciu o papieską encyklikę Laudato Si.

Ale przede wszystkim była to okazja do poznania działań niesamowitej grupy Goel i jej współpracowników. Niesamowitej, bo walczącej nie tylko z przeciwnościami, ale również z mafią, która kontroluje w znacznym stopniu to, co dzieje się w tym jednym z biedniejszych rejonów nie tylko Włoch, ale również Europy.

Nie sposób opisać  wszystkiego, czego tu doświadczyliśmy. Mieliśmy okazję i możliwości zwiedzić firmy, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne wspólpracujące z grupą Goel. Była to bardzo pouczająca i inspirująca podróż przez wiele aspektów działalności współpracowników i partnerów grupy. Poznaliśmy wyjątkowych ludzi i wyjątkowe pomysły. Zwiedziliśmy przy okazji wiele ciekawych miejsc. No i oczywiście skosztowaliśmy wspaniałej włoskiej kuchni.

Ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy i trzeba było wracać. Ale mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]