LAUDATO SI - warsztaty '21 - Grzybów


My, animatorzy diecezjalni, pilotujemy projekty ekologiczne realizowane przez Szkolne Koła Caritas, Parafialne Zespoły Caritas oraz Centra Wolontariatu Caritas A wszystko w nawiązaniu i zgodzie z papieską encykliką Laudato Si.

Temat szeroko rozumianej ekologii dotyczy tak naprawdę nas wszystkich bez względu na poglądy polityczne, wyznania religijne czy status społeczny. Ale jak zachęcić ludzi do tego, żeby zmienili przynajmniej część swoich złych (czytaj nieekologicznych) nawyków. I naprawdę czasem wystarczą drobne gesty. Jak choćby zakręcanie wody podczas mycia zębów. Wydawałoby się gest niewiele znaczący ale pomnożony przez tysiące albo i miliony daje naprawdę wielkie efekty.

O tym wszystkim i o prowadzeniu projektów, tworzeniu wspólnot lokalnych realizujących eko projekty i inspirujących lokalne społeczności oraz planach na przyszzłość. To tylko niewielka część tematów poruszanych na warsztatach, które odbyły się w gościnnych progach Stowarzyszenie ZIARNO w Grzybowie.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]