KAYAKMANIA 2021 - strefa EKO - Bydgoszcz


KAYAKMANIA to impreza plenerowa skierowana do sympatyków rekreacji wodnej. Przeznaczona jest dla  osób czynnie uprawiających kajakarstwo turystyczne jak i dla amatorów, którzy nigdy nie pływali w kajaku. Celem KAYAKMANII jest popularyzacja kajakarstwa w Polsce i poza granicami kraju oraz integracja turystów z Polski z mieszkańcami miasta jako element budowania marki Miasta Bydgoszcz.

Corocznie na Kayakmanię składa się szereg konkurencji wyścigowych, pokazowych, imprez towarzyszących oraz piknik na Wyspie Młyńskiej z wieloma atrakcjami dla uczestników oraz mieszkańców.

A to wszystko dzięki organizatorom.

 

A nam ponownie przypadła zaszczytna rola zorganizowania strefy EKO, która oczywiście ze względu na pandemię była trochę ograniczona. Ale i tak było mnóstwo zabawy. Dzieci projektowały własne wzory z nakrętek od butelek, które my później za pomocą kleju na gorąco przenosiliśmy na doniczki a finalnym efektem było własnoręczne posadzenie roślinki do tak przygotowanej doniczki. Natomiast hitem wśród dorodsłych była nasz kartonowy labirynt 3D, który ku zaskoczeniu wielu okazał się sporym wyzwaniem. 

Przygotowaliśmy również mini wystawkę z naszej akcji #DrugieŻycieŚmieci i pokazaliśmy co można zrobić z przysłowiowych śmieci. Było sporo zaskoczeń, ale i pytań, na które chętnie odpowiadaliśmy. Był to również czas, żeby porozmawiać o tym jak traktujemy, czyli zaśmiecamy, nasze środowisko.

Patrząc na reakcje ludzi jestem pewien, że kilka osób zainspirowaliśmy do działania po powrocie do domu.

 

Wielkie podziękowania należą się też Zieleni Miejskiej, dzięki której wielu bydgoszczan zabrało do domu własnoręcznie posadzone rośliny.

 

Wspierają nas logistycznie i zawsze możemy na nich liczyć:

 
Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]