HOTEL JANTAR WELLNESS & SPA - eko warsztaty - Ustka


Nasza akcja #DrugieŻycieŚmieci trwa w najlepsze. Kolejny raz odwiedziliśmy Hotel Jantar Wellness & Spa w Ustce, żeby dla gości hotelu przeprowadzić eko warsztaty. Przez cały rok hotel oferuje swoim gościom wiele wyjątkowych atrakcji. Bardzo cieszymy się, że możemy być tego częścią. A podejściem szefostwa jak i jego personelu, hotel na pewno zasługuje na miano #ecohoteljantar.

Poprzednim razem zaproponowaliśmy gościom ozdabianie recyklingowych doniczek plastikowymi nakrętkami od butelek a następnie samodzielne posadzenie w nich roślinek. Całość można było zabrać ze sobą do domu. Akcja spodobała się i gościom i szefostwu hotelu, więc postanowiliśmy ją powtórzyć. Wprowadziliśmy jednak jedną zmianę. Tym razem do zdobienia doniczek miały być wykorzystane materiały znalezione na plaży, czyli muszelki, kamyki, patyki. Wykorzystaliśmy też przywiezione ze sobą kartony i dokleiliśmy do nich patyki wyrzucone przez morze. W ten sposób powstały ramki, w których uczestnicy warsztatów stworzyli swoje własne kompozycje. Pomysłami i efektami swoich prac hotelowi goście nas co chwila zaskakiwali. A co najważniejsze bez względu na wiek wszyscy świetnie się bawili. Począwszy od dzieci, przez młodzież na starszej "młodzieży" kończąc. Wiek nie stanowił bariery. Liczyła się kreatywność i chęć zrobienia czegoś niezwykłego. A co najważniejsze była to wyjątkowa pamiątka znad morza, którą każdy zabrał ze sobą do domu. 

Przeogromnie cieszymy się, że szefostwo hotelu konsekwentnie od początku postawiło na powtarzalność takich działań i bardzo za to dziękujemy. Zdecydowanie zwiększa to prawdopodobieństwo, że temat szeroko rozumianej ochrony środowiska, segregacji śmieci i ich powtórnego wykorzystania będzie lepiej zapamiętany. A taki był nasz, w pewnym sensie ukryty, przekaz naszych warsztatów. 

 

Chciałbym też bardzo podziękować firmom, dzięki którym przeprowadzenie tych warsztatów było możliwe - Plast-Mar Balczewo za recyklingowe doniczki, Vitroflora Trzęsacz za roślinki i Best-Pol Gniezno za pistolet i klej na gorąco.

 

Do zobaczenia na następnych warsztatach 

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]