EQUALITY: OTHER FACE OF DIFFERENCE - wymiana młodzieżowa - Beypazari / Turcja


Międzynarodowa wymiana młodzieżowa odbyła się w dniach 25 lipca do 3 sierpnia 2009 w Beypazari, w Turcji. Uczestnikami były grupy młodzieży z Francji, Kraju Basków, Turcji i Polski. Tytuł projektu: Equality: other face of Difference.

Projekt opierał się na bazie warsztatów: tańca, muzyki i teatru. Uczestnicy sami wybierali, w której grupie chcą pracować a zadaniem każdej grupy było samodzielne przygotowanie tańca, piosenki i przedstawienia. Następnym krokiem było skoordynowanie wszystkiego w jedną całość jako jednego przedstawienia, które zostało następnie zaprezentowane lokalnej społeczności. I wcale nie było to tak łatwo. Pojawiały się różne problemy, koncepcje, niezrozumienie. Ale cel był jasny, czasu niewiele, więc dokonaliśmy tego a publiczność była zachwycona. Przynajmniej taką mamy nadzieję.

Pobyt w Turcji był dla nas niesamowitym przeżyciem i zderzeniem kulturowym. Tym bardziej, że na czas naszego pobytu mieszkaliśmy u rodzin tureckich uczestników.

Mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzimy nasze nowe „mamy” i nowych przyjaciół.

 


Projekt współfinansowany przez

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]