CARREFOUR FORDON - sadzimy roślinki - Bydgoszcz


Carrefour wszystkim kojarzy się przede wszystkim z zakupami. Ale okazuje się, że tu również dzieje się wiele ciekawego i to nie związanego z zakupami.

Zastanawiacie się pewnie co można robić w takim sklepie oprócz zakupów? Można było np. oglądnąć wystawkę naszych "produktów" z akcji #DrugieŻycieŚmieci, czyli co można zrobić z tego, co wielu z nas uważa za przysłowiowe śmieci. Plastikowe butelki i nakrętki, korki od wina, kawałki drewna i patyki wyrzucone przez morze, tektura, palety, stare wieszaki, tekturowe rolki i inne podobne materiały. A co można z tego zrobić? M.in. to, co zaprezentowaliśmy na naszej wystawce, czyli obrazki, fotel biurko, miseczka, świecznik, stojak na klucze. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia

Ale najważniejszym punktem naszych działań była możliwość "zaprojektowania" ozdoby recyklingowej doniczki i samodzielne posadzenie własnej roślinki. Cała akcja była skierowana głównie do dzieci, ale i dorośli również zaglądali na nasze stanowisko. Była to też wspaniała okazja, żeby przy tej okazji zwrócić uwagę na problemy z ochroną środowiska a przede wszystkim z jego zaśmiecaniem i segregacją śmieci.

Chciałbym bardzo gorąco podziękować firmom, których pomoc pomogła nam w realizacji tego wyjątkowego zadania. Przede wszystkim dyrekcji Carrefour Fordon, która zawsze wspiera takie inicjatywy i udostępniła nam miejsce do "pracy".

Równie wielkie podziękowania dla firmy Plast-Mar z Balczewa, która wyposażyła nas w doniczki z recyklingu oraz dla Zieleń Miejska w Bydgoszczy, która przekazała nam roślinki.

No i na konieć chciałbym bardzo podziękować tym, dzięki którym mogliśmy po raz pierwszy wykorzystać do pracy nasz wyjątkowy ŁAWO-STÓŁ, który świetnie nam się sprawdził i będzie wykorzystywany przy kolejnych takich okazjach, czyli Sławojowi oraz firmom
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]